Мати свою власну водойму для відпочинку та приємної прохолоди в жаркі літні дні – це справжня насолода.

Але для того, щоб відпочинок не мав неприємних наслідків потрібно стежити за чистотою і якістю води в басейні. Дезінфекція – це важливо і добре, але не варто забувати, що за тривалий час у воді з’являються не тільки патогенні бактерії і мікроорганізми, а й з’являються важкі метали, залишки хімічних реакцій і біологічні відходи. І хоч неозброєним поглядом помітити це важко, не варто забувати про важливому етапі очищення – коагуляції за допомогою флокулянтів.

Що таке флокулянт і його різновиди?

Флокулянт – спеціальне хімічної речовина, яка використовується для очищення води від зайвих забруднень. Принцип дії криється в самій назві (адже термін пішов від слова «флоккули», тобто пластівці) і гранично простий: при попаданні в рідину речовина починає впливати на мікрочастинки бруду і металів, змушуючи їх об’єднуватися в більші групи і випадати в осад у вигляді пластівців .

Існують природні і синтетично флокулянти. До перших відносимо целюлозу і крохмаль. Виведеними в лабораторії флокулянтами вважаються поліетилен, поліаміди, поліаміни та Поліакрили. Всі вони також відрізняються за принципом дії. Аніонні притягають частки з негативним зарядом, катіонні ж навпаки сприяють зчепленню елементів з позитивним зарядом.

Флокулянти в основному продаються у вигляді порошку, який засипається в воду, хоча існують вже готові суміші на водній основі.

Стадії очищення і значення флокуляції

Етап очищення від зайвих частинок складається всього з трьох основних етапів:

  • Коагуляція, коли після додавання утворюються невеликі групи частинок.
  • Флокуляція, під час якої утворюються великі пластівці або желеподібний осад.
  • Осідання частинок і їх вилучення.

Але чому так важливо проводити чистку за допомогою флокулянтів, адже невелика кількість бруду не зашкодить і з естетичної точки зору нічого страшного нічого не станеться. Флокуляцію потрібно проводити бо:

  • Це істотно прискорює процес очищення.
  • Цей процес не дає забруднень перейти на новий етап чистки.
  • Флокулянти зменшують витрати часу і коштів.
  • Немає необхідності встановлювати дороге устаткування і очисні системи.
  • Така процедура продовжить термін служби механічних фільтрів.

Людське око не здатен побачити всіх небезпек, які приховує в собі вода. Для стовідсоткової безпеки варто регулярно проводити чистку за допомогою флокулянтів.