Освітлення відіграє велику роль в створенні особливої ​​атмосфери і настрою в будь-якому інтер’єрі. Для комерційних приміщень, таких, наприклад, як ресторан, кафе, питання установки світла розглядають з комерційної точки зору. А які ж цілі переслідує ресторан?

Варто пам’ятати, що освітлення в ресторані відіграє важливе значення у створенні теплою, гостинній атмосфери, яка викликає бажання клієнта знаходиться в закладі тривалий час і повертатися туди знову і знову. Крім цього виявлено, що освітлення в ресторані або кафе значно впливає на апетит людини і може сприяти збільшенню прибутку. Розглянемо деякі нюанси освітлення різних зон ресторану, які забезпечують успішну роботу всього закладу.

У ресторанах можуть постійно застосовуватися такі види освітлення: бра, технічне, робоче, аварійне. Загальне освітлення покликане забезпечувати необхідний рівень світла ресторанного залу, коридору, туалету. Воно повинно бути правильно розподілено по приміщенню і не створювати зайві тіні.

Світильники для ресторанів стилі техно, саме такого висвітлення відводять основну роль створення теплого і привітного образу ресторану. Найчастіше вона основна і обідня територія ресторану теж ділиться на кілька зон. Освітлення таких зон має свої нюанси. Для загального залу можуть застосовувати найрізноманітніші види світильників, які випромінюють м’який і розсіяне світло достатньої яскравості, різні стельові люстри встановлені по всій території розташовують по всьому периметру стін.

В банкетних залах зазвичай встановлюють один або кілька довгих столів, за якими відзначають свята. Тому тут буде достатньо забезпечити яскравим освітленням зони столів, як це роблять в житлових столових або віталень кімнатах. Для дебатів підбирають більш слабке освітлення. Це можуть бути невеликі підвісні світильники, настільні лампи. Сучасні технологи дають можливість ефективно управляти потоками і рівнями яскравості світла за допомогою диммеров, створювати ефекти і цілі світлові вистави, які роблять проведений час в закладі незабутнім.