Жалюзі з’явилися не так давно, адже цей пристрій тривалий час просто не могли продати, адже кому потрібні металеві фіранки, якщо є гарні і більш дешеві тканинні.

Але саме залізні жалюзі змогли захистити багато магазинів Манхеттена від пограбувань, які частенько були там по ночах, і мода на металеві жалюзі стала набирати дійсно великі розміри. Потім з’явилися більш прості жалюзі, з тонких смужок тих чи інших матеріалів, які вішалися на вікна і ті могли в потрібні момент збиратися в незворушне покриття.

У жалюзі є багато позитивних особливостей, які ставлять їх на чолі всіх інших покриттів для вікон. Звичайно в порівнянні з тканинними покриттями, жалюзі поступаються, крім того, жалюзі для вікон стоять дорожче. І на додачу потрібно сказати, що поки в нашій країні, крім офісів, немає повноцінної традиції використання жалюзі в будинках. Але все ж поступово жалюзі навіть в домашніх умовах поступово витісняють більш традиційні фіранки, адже у жалюзі з’явилося багато унікальних властивостей, які стали можливі після того, як стали впроваджуватися новітні матеріали. Легкі і красиві жалюзі звичайно ж нікого не залишить байдужим. До того ж вартість установки жалюзі поступово падає, і зараз жалюзі стали доступні практично всім верствам людей.

Традиція використання фіранок поступово відходить у минуле під натиском нових західних цінностей, і звичайно ж зараз дуже важливо пам’ятати, що сучасні методи захисту вікон надзвичайно ефективні, і можуть прослужити тривалий час. Тим більше на ринку є великий вибір різних жалюзі, які можуть в повній мірі змусити людину відмовитися від бабусиних фіранок, і перейти на сучасні красиві жалюзі. Звичайно ж поки і жалюзі і завіски існують рівноправно, але швидше за все хтось із них рано чи пізно піде з ринку.