Кухня є не тільки місцем для приготування їжі. Це своєрідна територія для спілкування і прийому гостей.

На кухні кожна людина проводить дуже багато часу і бажано проводити цей час в комфорті. Для цього потрібно не тільки обладнати це приміщення зручними меблями і технікою, а й правильно підібрати освітлення. Воно додасть кухні сприятливу атмосферу і затишок.

Кухня – місце багатофункціональне, тому і освітлення повинно бути таким-же. При оформленні освітлення потрібно враховувати розміри кухні, дизайнерські рішення, джерела природного освітлення. Правильно буде використовувати на кухні кілька джерел світла.

Освітлення на стелі є найголовнішим. Він повинен рівномірно висвітлювати кімнату. Це можуть бути як вбудовані в стелю лампи, так і одна люстра в центрі стелі. Перевага точкових світильників в тому, що вони висвітлюють найдальші куточки кухні.

Окремого висвітлення вимагає обідня зона. Найпопулярнішим є світильник, який низько звисає над столом на шнурах з регульованою висотою. Підкреслити сучасний дизайн допоможуть кілька світильників різної форми, підвішені на різних рівнях. Якщо кухня маленька, то обідню зону можна висвітлити за допомогою настінних бра.

Для того, щоб зробити процес приготування їжі комфортним, а кухонного гарнітуру надати привабливого вигляду, використовується підсвічування робочої зони. Зазвичай в якості додаткового джерела світла виступають вбудовані світильники. Вони розташовуються під шафами, над столом, над витяжкою. Дуже добре виглядають софіти, які повертаються в потрібному напрямку. При висвітленні робочої зони треба пам’ятати, що над мийкою і плитою можна встановлювати тільки лампи у волого-і жаростійких корпусах.

Планувати освітлення потрібно до установки кухонних меблів. Спочатку потрібно визначитися з зонами на кухні.

Для різних зон і точок на кухні бажано використовувати різні джерела живлення. Також добре встановити вимикачі з реостатом. Тоді можна змінювати не тільки джерело освітлення, але і його яскравість.

Для освітлення кухні краще вибрати лампи з нейтральним білим або теплим світлом. Це створить потрібну атмосферу.

Одним з модних напрямів освітлення кухонного простору – різнобарвна світлодіодне підсвічування. Вона є декоративною прикрасою інтер’єру.

Підходити до оформлення освітлення на кухні потрібно з фантазією і почуттям стилю. Тоді в цьому приміщенні завжди буде гармонійна атмосфера, що сприятливо позначається на настрої і гостей і господарів.