За зовнішнім виглядом кухні визначають ставлення жінки до сімейних та материнських обов’язків. Тому, ремонт цієї частини квартири так сильно турбує господиню, вона до нього готується заздалегідь, продумує нюанси.

З чого почати нелегкий процес змін?

Починають, як правило, з придбання кухонного гарнітура, до нього купують все інше, що зробить простір зручним і комфортним. Комплект підбирають за основним стилем квартири. З цією метою запрошують дизайнера для консультації і ради, щоб зрозуміти, чи підійде намічена покупка для конкретної площі.

Коли на руках опиниться ескіз майбутнього розташування гарнітура, з наміченими виходами для сантехніки і електричних розеток, можна починати планування ремонту кухні. Це важливо для фахівців, які будуть виконувати ремонтні роботи.

Далі починають підбирати матеріал: для підлоги, стін, комунікацій. При цьому, думають не тільки про красу, а й практичності. Потрібно підбирати шпалери не скільки привабливі, стільки такі, які можна очищати від кіптяви миючими засобами. Тоді не потрібно буде кожні 2-3 роки про зміну на нові, а років так через 5-6, не раніше. Нижню частину стіни можна викласти плиткою, зручніше буде очищати від бруду. Якщо будуть заважати газові труби, можна отримати допомогу від відповідної служби.

Після робіт з шпалерами, переходять до обробки підлоги. Якщо вирішили викласти плитку, це не кращий варіант – в ноги холодно і небезпечно при ходьбі, особливо, якщо тільки що помита або з бризками. Та й при падінні чашок, тарілок, можуть з’явитися тріщини. Краще взяти для цього лінолеум, а під нього провести «тепла підлога», але не обов’язково. Сам по собі матеріал і так приємний для ходьби.

Комунікації

Проводять заміну каналізаційних труб і водопостачання. Якщо необхідно, змінюють електропроводку або хоча б розетки і освітлювальні прилади. Роблять вихід для витяжної труби, щоб господиня під час приготування їжі не дихала чадним газом.

Після закінчення брудних робіт приступають до чистих: підбирають штори, купують освітлювальний прилад або кілька. Прикрашають аксесуарами.