Спальня дитяча або доросла призначена для розслаблення і відпочинку. Отже, в ній повинно бути затишно, гармонійно, без різких світлових агресій і шумів. Отже, вибираючи люстру, враховуйте цільове призначення приміщень, а також особливості користувачів, які планують використовувати цю спальню. 

Якщо ви проживаєте в стандартній квартирі багатоквартирного будинку, то висота стель, найімовірніше, стандартна – 2,30 – 2,50 м. Отже, можна підібрати люстру, у якій ріжки спрямовані вгору. Це візуально «підніме» стелі, і приміщення буде здаватися просторіше за рахунок «високих» стель. Для високого будинку це питання важливий не принципово, тому можна купити люстру з ріжками, направленими вниз. Тоді враховуйте, що якість освітлення в кімнаті буде нерівномірним. Хоча, для спальні це цілком допустимо.

Коли ви займаєте невелику кімнату, і при цьому бажаєте її візуально збільшити, то допомогти в цьому може не тільки правильно підібрані меблі, а й люстра. Зверніть увагу, куди спрямовані її склянки або лампи. У вашому випадку слід підібрати люстру з ріжками, направленими в сторони. Це візуально «розсуне» стіни, і спальня буде здаватися ширше.

Вибираючи люстру, звертають увагу на вид вихідної сировини. Зазвичай виробники використовують:

  • Облагороджені кольорові метали і їх сплави;
  • Пластичні маси, кольорові і білі;
  • Кераміку, фарфор, кришталь, чеське скло;
  • Натуральне дерево і штучні матеріали.

Залежно від виду використовуваних сировинних матеріалів, визначається роздрібна ціна товару. Отже, коли ви обмежені в засобах, звертайте увагу на вид сировини.

Можливо, для інтер’єру спальні не потрібна буде шикарна кришталева люстра (яку, до речі кажучи, можна успішно використовувати у вітальні), а набагато гармонійніше з інтер’єром кімнати буде поєднуватися люстра зі скляними склянками і пластичною основою. Залежно від бренду виробника, ви може вибрати саме модне і сучасну люстру для вашої спальні.