Міжкімнатні двері виконують дві основні функції: розділяють простір і є елементом інтер’єру. Уміло з’єднавши ці параметри, можна отримати ідеальне рішення. Але слід дотримуватися правила: всі двері, які одночасно перебувають у полі зору, повинні бути в одному стилі.

Як вибрати міжкімнатні двері? Спосіб відкриття дверей і матеріал їх виготовлення – перше, на що треба звернути увагу. Дизайнерське рішення вироби – це справа смаку і обраної стилістики приміщення.

Способи відкривання міжкімнатних дверей

На вибір за цим параметром впливає особливість приміщень. При обмеженому розмірі кімнат важливо заощадити кожен метр, при великій площі можна дозволити віддати частину простору для відкривання дверей від https://cortez.in.ua/. За цим принципом вироби класифікують на:

• Маятникові двері. Відкриваються в обидві сторони легким поштовхом.

Дверна коробка збільшена для пристрою особливого навісу. Мінусом конструкції є ненадійна герметизація.

• Орні двері. Мають одне або два полотна, які відкриваються в одну сторону. Їм потрібно місце для відкривання, тому для малогабаритних квартир краще вибрати інший варіант.

Різновидом цієї моделі вважаються Стаєнні двері, що складаються з верхньої і нижньої частин. Можна відкрити тільки верхню стулку для провітрювання. Підходять для сімей з дітьми або домашніми вихованцями.

• Розсувні двері. Відкриваються зрушенням полотна по напрямних вздовж або всередину стіни. Слід надавати перевагу зразки з верхніми і нижніми рейками. Мають одне або кілька полотен. Місця для відкривання не вимагають.

Розрізняють двері-купе і двері-пенал. У другій моделі краще ізоляція.

• Складні двері. Складаються з складаються гармошкою панелей на напрямних рейках. Число полотен, як правило, перевищує 6-8 штук.

Підшипники в ролику дозволяють зрушувати двері безшумно. Підходять для невеликих квартир. Варто зазначити слабку ізоляцію і недовговічність через великої кількості дрібних деталей.

Матеріал міжкімнатних дверей

Для виготовлення дверей застосовують різні матеріали. У кожного з них є плюси і мінуси.

Дерев’яні двері
Безперечний лідер по надійності і якості. Зразки преміум-класу виготовлені з цінних порід дерева: карельської берези, дуба, горіха, ясена, граба. Термін їх служби при правильній експлуатації необмежений. Основний недолік – розбухання при високій вологості.

До бюджетного сегменту відносять двері з м’яких хвойних порід, наприклад, сосни, а також з переклеєного масиву без облицювання шпоном.

Альтернативою дорогому дереву можуть стати двері з МДФ. Деревоволокнистих плит імітує структуру дерева за допомогою облицювання плівкою ПВХ.

Пластикові двері
Мають гарну тепло- і звукоізоляцією, вологостійкі, не деформуються в процесі експлуатації. Оздоблення дверей виконується за допомогою шпону або ламінування. Головна їхня перевага – простота в догляді і низька ціна. Вони добре підійдуть для ванної кімнати, комори.

Мазонітові двері
Каркас дверей обшивається ДВП з декоративною обробкою. Сам каркас заповнюється паперової гармошкою з осередками, брусковим мелкопустотним матеріалом або стільниковим ДВП. На панелі відформовані фільонки. Покриття дверей – штучний шпон або пофарбована грунтовка.

Плюси мазонітових дверей – екологічність, привабливий вигляд і низька ціна.

Скляні двері
Актуальними для маленьких кімнат. Чим більше вставка зі скла, тим краще освітленість кімнати, простір її візуально розширюється.

Для дверей виготовляють скла трьох видів:

триплекс з ідеально гладкою поверхнею;
мателюкс розсіює світло, розмиває контури предметів в кімнаті;
гартоване скло, яке набагато міцніше звичайного.

Алюмінієві двері
Зберігають зовнішній вигляд досить довго. Вони безпечні, не деформуються з часом. Часто виконуються зі скляними вставками. Підходять для мінімалістичного стилю.

Перед покупкою оцінить можливості свого бюджету. Адже всі міжкімнатні двері треба придбати одночасно. Відклавши покупку хоча б однієї з них, ви ризикуєте надалі мати певні труднощі при підборі текстури та кольору виробу.