Установка пластикових вікон в квартирі – не той випадок, коли потрібно економити. Вибираючи матеріали для майбутнього вікна, необхідно приділяти особливу увагу якості склопакета, фурнітури і профілю.

Ретельний підбір якісних матеріалів гарантує довговічність склопакета і надійний захист від зовнішнього шуму, вітру та інших неприємних погодних умов.

Варіантом заощадити при установці скління без зниження якості продукції є готові вікна, купити які можна без попереднього замовлення.

Більшість таких виробів проводиться на замовлення за індивідуальними мірками замовника, що відповідно збільшує їх вартість, тоді як готові вікна випускаються масовим виробництвам за стандартними вимірами. В цьому і полягає значна економія часу і грошей.

Переваги та ризики установки готових вікон

Перш ніж стрімголов бігти в магазин за готовими склопакетами, необхідно виявити всі за і проти.

Плюси покупки готового продукту:

  • Вартість стандартного може бути на 15% дешевше, ніж точно таке ж вікно, виконане на замовлення.
  • Немає потреби в довгому очікуванні – ви просто приїжджаєте і забираєте готове вікно.
  • Їсть можливість на місці візуально оцінити якість і зовнішній вигляд виробу.

Разом з тим існують і певні ризики:

  • Невідповідність розмірів віконного отвору і обраної рами. Незважаючи на те, що в нашій країні більшість забудов є типовими зі стандартними розмірами, потрібно все ж попередньо здійснити всі виміри, щоб відповідні готові вікна купити зі знижкою.
  • Серійне виробництво склопакетів не відрізняється такою скрупульозною перевіркою якості, як при виготовленні вікон, виконаних під замовлення. Щоб уникнути непорозумінь, потрібно ретельно оглядати вікно перед покупкою.

Як визначити якість?

Насамперед потрібно звернути увагу на профіль. Він повинен бути однорідного кольору з рівними швами на кутах без будь-яких видимих ​​дефектів.

Склопакет повинен бути прозорим і надійно закріпленим в рамі. Якщо при спробі подивитися крізь скло спостерігаються спотворення, значить, є дефекти.

Не менш важливо перевірити цілісність ущільнювача і ступінь його прилягання до скла. Якщо він неякісний або нещільно закріплений, через нього буде йти значна частина тепла.

Ручки і механізми для відкривання вікна повинні добре працювати і не бовтатися на рамі. Щоб протестувати фурнітуру, закрийте і відкрийте вікно – стулка повинна добре триматися в будь-якій площині.

Отже, можливість купити готове вікно – непоганий варіант заощадити. Важливо лише обдумано підходити до здійснення задуманого і знати точні габарити свого віконного отвору.