Всі люди користуються предметами меблів, але мало хто замислюється про те, коли вони з’явилася. Як свідчить історія, виробництво меблів почалося в стародавньому Єгипті.

Природно, що за цей час меблі зазнала суттєвих змін, і кожне сторіччя вносило свої корективи як у виробництво, так і в дизайн меблів.

Так, наприклад, перша м’які меблі з’явилася у Франції, за часів, коли панував стиль класицизму. Стилі дизайну інтер’єру змінювалися низкою, за ними слідували і стилі меблів.

Процес створення меблів

Зараз, як і раніше, створення меблів починається з ідеї, і тільки потім розробляється дизайн-проект. Наприклад, розробка дизайну дивана починається з макета, виготовленого з пластиліну, але перед цим ретельно вивчається ринок конкурентів. Після того як ідея втілена в пластилін і затверджена, починається робота підприємства, де вже готуються креслення з ретельним опрацюванням всіх комплектуючих.

Благо, що на сьогоднішній день існують комп’ютерні технології, що дозволяють втілити меблі на етапі її розробки. Таку можливість дають 3d технології, коли плановану до випуску меблі можна побачити на моніторі комп’ютера вже в інтер’єрі приміщення.

Так, можна віртуально відправитися в магазин міжкімнатних дверей, запозичити там двері, потім в іншому магазині – шпалери і вікна, люстри, і створити інтер’єр кімнати, куди помістити новий віртуальний диван. Маючи таке достовірне уявлення про меблі, можна вже на цьому етапі внести корективи, а потім приступити до її виробництва.

Після цього проект затверджується, а потім починається виготовлення першого примірника. Повертаючись до дивана, можна сказати, що його шлях до прилавків не настільки швидкий, як здається. Після того, як перший примірник дивана готовий, він піддається випробуванням.

Оббивку на міцність можуть перевірити в такий спосіб. На диван забирається жінка значних розмірів і починає по ньому ходити у взутті на шпильках. А міцність наповнення сидіння перевіряється за допомогою великого чоловіка з солідною вагою – понад 100 кг. Після того, як по дивану походила жінка, перевіряють, чи немає проколів в оббивці і чи немає слідів від шпильок, а після того, як там посидить чоловік, дивляться наскільки під його вагою просідає сидіння.

Якщо ці та інші показники в нормі, то диван відправляють в масове виробництво, а потім в магазини. Так що у меблів зовсім непростий шлях до магазину.