В наші дні бетон є результатом правильного змішування цементу, піску, щебеню та, звичайно, води.  Якщо змішати зазначені матеріали у вірному співвідношенні, можна отримати не тільки міцний, але і довговічний матеріал, який застосовується в будь-якому будівництві.

Якщо поставити собі завдання виявити хоч одну споруду, де взагалі не застосовувався бетон, завдання це буде явно нездійсненним. Адже навіть дерев’яні зруби сьогодні ставлять на бетонний фундамент, що надає йому додаткову стійкість. У списку очевидних переваг цього матеріалу можна загрузнути надовго, так як цих переваг багато. Міцність і довговічність приходять на думку відразу. Але ж, крім них, можна назвати низьку теплопровідність, особливу вологостійкість і пожежна безпека, універсальність в застосуванні та інше.

Класифікація бетону по міцності

Бетонна суміш готується фахівцями безпосередньо перед використанням, тому що вона здатна застигати практично моментально. Для позначення класів міцності бетону використовується буква М і цифровий набір. Чим нижче буде число, тим твердіше є бетон. І при цьому, навпаки, ніж марка цементу, який застосовується при виготовленні бетону вище, тим бетон буде міцніше. Важливо не переплутати специфіку позначень.

Головною відмінністю від розчину є те, що в розчині допускається деяка економія цементу. З бетоном подібний фокус не пройде.

Основні види бетону

Основними видами сучасного бетону є:

– полістиролбетон;
– пінобетон;
– керамзитобетон;
– газосилікат;
– арболіт.

Вид бетону визначається наявністю в ньому спеціальних добавок, які повинні відповідати не тільки за фортеця одержуваного бетону, але і за його теплопровідність, вологостійкість і т. д.

Де застосовується бетон?

Особливо актуально в даний час застосування бетону при транспортному будівництві. У будівництві доріг бетон використовується тоді, коли використання асфальту заборонено з екологічних міркувань. Дорога завжди схильна до більшого впливу на неї, ніж стіна будинку, або навіть його фундамент, тому до дорожньому бетону пред’являються значно серйозніші вимоги. Склад його повинен безпосередньо відповідати стандартам. І вимоги пред’являються навіть до діаметру частинок щебеню, який використовується при підготовці бетону.