Механізована штукатурка стін залишається одним з найпоширеніших варіантів обробки. Якщо вона була виконана з дотриманням технології, то може прослужити кілька десятиліть. За весь цей час вона не потріскається і не відвалиться від стіни.

Процес нанесення механізованої штукатурки здійснюється в кілька етапів. І важливо не допускати помилок, оскільки це може обернутися багатьма неприємностями: від появи тріщин на поверхні до відшаровування її від стіни.

Помилки:

1. Економія на ґрунтовці. Для забезпечення високої адгезії штукатурної суміші з поверхнею стіни необхідно попередньо підготувати її. Кращим рішенням вважається просочення поверхні стіни ґрунтовкою. Вона запобіжить надмірне вбирання вологи з розчину сухою поверхнею. Це поліпшить адгезію, тобто штукатурка не буде відшаровуватися і шматками відвалюватися від стіни. В крайньому випадку поверхню потрібно очистити від пилу і зволожити.

2. Відсутність армування. Не можна сказати, що армування є обов’язковою вимогою при штукатурці стін. Якщо товщина штукатурного шару не перевищує пари сантиметрів, то без армування можна обійтися. Але коли товщина штукатурки становить 5-7 см, то краще не економити і не покладатися на авось. Маса штукатурного розчину на поверхні стіни буде значною, тому бажано забезпечити йому опору.3. Маяки в стіні

Деякі майстри залишають маяки в шарі штукатурки, бажаючи не обтяжувати себе додатковою роботою. Що згодом проявить себе. Хоча маячки зроблені з нержавіючого металу, але по закінченню часу неминуче прояви корозії. І іржа може проступити крізь вже наклеєні шпалери або фарбу.

4. Як правильно приготувати розчин для штукатурення. Недбалість у цьому процесі може відбитися на якості штукатурки. Щоб суміш була однорідною, без грудок, потрібно спершу потрібно змішати цемент і пісок в пропорції 1: 4. Воду підливають малими порціями, постійно перемішуючи суміш міксером або вручну. Готовий розчин по консистенції повинен бути схожим на густу сметану. Якщо води буде недостатньо, то штукатурка покриється тріщинами в міру висихання. Давши відстоятися суміші 10-15 хвилин, її знову ґрунтовно перемішують. Якщо використовуються пластифікатори та інші компоненти, їх додають в самому кінці, не забувши гарненько перемішати готовий розчин. Не рекомендується додавати сухі компоненти в уже приготований розчин. Це може привести до появи грудок і неоднорідності суміші. Що не хорошо відіб’ється на якості штукатурки.

5. Правильне нанесення штукатурки на стіну. Готовий розчин потрібно накидати невеликими порціями на поверхню стіни за допомогою кельми або невеликого ковша. Рухи повинні бути впевненими, але не занадто різкими. Інакше бризки розчину будуть розлітатися на всі боки. Якщо просто розмазувати штукатурку по поверхні шпателем, навряд чи вдасться домогтися якісного зчеплення. Нанесення штукатурки відбувається знизу вгору, а не з будь-якого місця поверхні стіни. Всю поверхню оброблюваної стіни слід обштукатурити за один захід.

6. Вирівнювання стін після стяжки підлоги. У багатьох випадках при обробці будинку або квартири, будівельниками спершу виконується напівсуха стяжка підлоги, тим самим порушуючи послідовність будівельних робіт. Можуть виникнути проблеми при установці плінтусів, через неправильну стикування стін зі стягуванням, а також забруднення і появи нерівностей на поверхні підлоги після штукатурних робіт. Висновок: замовляйте напівсуху стяжку підлоги і механізовану штукатурку в одній будівельній компанії, допоможе уникнути безлічі проблем при обробці будинку або новобудови і з економить Ваші гроші, нерви і час.