Зараз дуже рідко можна знайти приклади інтер’єрів, для реалізації яких потрібен був би невеликий бюджет. Однак дуже багато людей не можуть дозволити собі розкішний дизайн і витратити на нього велику кількість коштів. Як правило, щоб виконати бюджетний ремонт кімнати своїми руками і влаштувати у себе вдома небувалу красу, потрібно наймати дизайнера, який підкаже чи покаже, як зробити краще і що для цього треба. Додати до цього матеріали і роботу і виявиться, що ремонт влетить в копієчку. Що ж робити якщо сума, виділена на ремонт сильно обмежена? Давайте розбиратися.

Чи все варто поміняти?

Не варто винаходити велосипед і змінювати планування в «хрущовці» – це не те щоб марно, але кращого результат можна домогтися, якщо вкласти гроші в нові меблі, сантехніку або кухонний гарнітур.

Старі речі

Перш ніж відмовитися від старих меблів, потрібно сісти і як слід все обдумати. Речі можна завжди спробувати відреставрувати і вдихнути в них нове життя. Часто вони можуть прослужити ще стільки ж або довше, тому не поспішайте нести бабусин гарнітур з 12 стільців на смітник, адже потім може прийти думка про те, що цього робити не варто.

Наприклад, старі люстри можна легко оновити, замінивши в них плафони. Ось уже й нова річ, а здавалося б кілька простих маніпуляцій. Запам’ятайте, що один лише термін давності не повинен стати вирішальним фактором у тому, позбавлятися від будь-якого предмета чи ні. Будь-яка, навіть найдрібніша деталь, може стати прекрасним доповненням нового інтер’єру. Для того, щоб тверезо оцінити меблі або начиння, можна скористатися 3 принцами:

  • стан;
  • функціонал;
  • Дизайн.

Якщо по всім 3 параметрам у нас стоїть «+», то нема чого викидати річ з вікна. Нехай полежить, подумайте що з неї можна зробити і як прикрасити або оновити.
підлоги

Припустимо лежить у вас старенький паркет, ну невже його не можна просто відреставрувати? Часом буває досить його відшліфувати і він засяє знову. Подумайте, адже раніше все робили на совість, можливо потрібно просто дати другий шанс скрипучим дошках. Якщо в будинку є чоловік, довірте йому оцінити стан покриття, можливо він впорається і з роботою. Крім того, дерев’яні підлоги ще ніколи не заважали ні класичним, ні сучасним стилям, особливо якщо це мінімалістичні напрямки.

Стіни

Старі шпалери і штукатурку, безумовно геть. Очистивши поверхню до цегли, слід придивитися, а чи не хочете ви почати створення стилю саме звідси? Натуральні і грубі поверхні дуже гарні і лаконічні. З ними можна підігнати квартиру під самі різні образи, в тому числі і комбіновані. Наприклад, можна залишити частину стіни в такому вигляді, і декорувати її, нині модною білою фарбою. А як щодо використовувати фактуру кладки для оформлення книжкових полиць або місця під телевізор? Погодьтеся, буде виглядати непогано, а головне цікаво і з вигадкою.

Бюджетне планування

Термін відноситься до глобальних економічних процесів, вжитий не просто так. Адже бюджетний ремонт кімнати своїми руками означає самочинне участь у всьому, в тому числі такому непростому справі, як витрачання коштів. Продумайте все заздалегідь. Якщо потрібно міняти опалювальну систему або вікна, відкладіть частину грошей, зробіть їх недоторканними або потратьте в першу чергу, відразу обновивши вікно або поставивши радіатори. Цілком можна робити все поетапно. Коли з великими витратами розібралися, потрібно розділити залишився на 3 дуже важливих пункти:

  • меблі;
  • матеріали;
  • робота.

Вибираючи меблі, слід дотримуватися принципу – «від дорогого, до дешевого». Іншими словами спочатку ми купуємо диван, кухню, ліжко, потім все інше. Необхідно добре розраховувати вартість і точно знати на чому можна заощадити, не потрібно переплачувати, якщо ви знаєте, що вам не знадобиться будь-яка функція. Багато продавців хочуть продати той товар, який коштує дорожче, не піддавайтеся, ви повинні твердо знати що необхідно, а від чого можна легко відмовитися.

Матеріал – річ досить не дешеві і часто доводиться витрачати на неї значні суми. Тому, якщо вдасться що-небудь зберегти і залишити без змін, наприклад підлоги, то це буде дуже суттєвою економією кровних коштів. Десь половина суми піде на чорнові матеріали, тобто на фарбу, на шпалери, на плитку у ванній та інше. Але можна і схитрувати. Кахель можна покласти тільки в місцях де він дійсно необхідний, решта пофарбувати вологостійкою фарбою.

Хаос і асиметрія завжди вигідно виглядали, це означає, що частина робіт можна виконати самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців високого класу. Звичайно основні складні моменти, на кшталт рівно покладеної плитки не потрібно кидати на напризволяще. Дотримуємося гармонію і рухаємося до мети оптимальними шляхами.

Творчий процес

Подумайте про те, що чим більше фантазії ви проявите, тим більше вдасться заощадити на одному і при цьому витратити на щось інше. Результат в цьому випадку може перевершити очікування. Не соромтеся рахувати свої гроші, не варто розкидати їх направо і наліво. Дуже багато роботи і речі, можна зробити самостійно, потрібно лише уважно прочитати і вникнути в інструкцію. Наприклад, пофарбувати стіни можуть абсолютно всі, як і прикрутити полку або повісити картини.

Якщо ви не хочете витрачати на гроші на дорогий підвісна стеля, просто пофарбуйте його. Так, чорнової роботи (яку можна зробити і своїми руками) по зачистці більше, але зате результат відмінний. Причому так можна вчинити і на кухні, і у ванній, і в вітальні. Розставте таким чином акценти в інтер’єрі і створіть унікальну атмосферу.

Багато відомих дизайнерів в світі до сих пір клеять на стіни газети замість шпалер, а чому не можна зробити це у себе вдома? Якісь цікаві варіанти, цілком гідно виглядатимуть хоча б на одній стіні або на якийсь її частини. Так можна розділити приміщення на зони і підкреслити свою креативність.

Ні в якому разі не соромтеся експериментувати, тим більше що бюджетний ремонт кімнати своїми руками, сам по собі зажадає від вас кмітливості і чіткого розуміння того, що дійсно потрібно і чим можна знехтувати.