Виробники металопластикових вікон запевняють своїх клієнтів, що такі вікна не тільки зберігають тепло, але і більш екологічні порівняно з аналогічними вікнами з дерев’яною рамою.

Вікна з металопластику практичніше в експлуатації, зручні в використання і більш герметичні. Такі основні характеристики приписують виробники свого товару, це може здатися рекламним ходом, але насправді це правда.

Герметичність, яку обіцяють виробники, не тільки захищає наш будинок від пилу і зберігає тепло в зимовий час, а й у порівнянні зі старими вікнами є відмінним шумоізоляторів.

Необхідно знати, що і у герметичності є мінуси – підвищена вологість. Але це не є великою проблемою, якщо щодня провітрювати приміщення хоча б кілька хвилин. Хоча якщо при установці вікна залишити мінімальний зазор, передбачений конструкцією, то можна не створювати в будинку протяг, а скористатися мікро провітрюванням.

Металопластикові вікна з’явилися ще в 1952 році, і вже тоді заявлений термін їх служби був 40 років. Зараз технології змінилися, рами стали більш міцні і надійні, та й термін служби 40 років став мінімальним для таких вікон.

Металопластикові вікна діляться на безліч класів, але в Україні віддається перевага в основному двом – це еліт-клас і економ-клас. Основна відмінність цих класів полягає в числі камер, товщині профілю і якості склопакетів. Саме з цих показників складається ціна металопластикових вікон.

Зараз в металопластикових вікнах використовують свинець, який повністю нешкідливий людині. Але завдяки вдосконаленню технологій, компанії почали відмовлятися від використання свинцю при виготовленні вікон, замінивши його більш практичними матеріалами. Звичайно поки ціна на такі вікна трохи вище аналогічних з домішкою свинцю, але з урахуванням того що вікна ставляться не на один десяток років, то можна і трохи переплатити.

Хоча покупець повинен пам’ятати, що це може бути і просто рекламним трюком, так що для свого спокою краще при покупці попросити сертифікат якості, в якому є перелік елементів, з яких виготовлено вікно.