Наявність в житлі відкритого вогню здатна створювати неповторне відчуття затишку і душевного тепла. На жаль, традиційний камін неможливо встановити у звичайній квартирі і навіть в деяких приватних будинках.

Причина у відсутності димоходу і ваги конструкції. Заміною традиційному каміну в такій ситуації стане биокамин, в якому горить справжнє полум’я.

Ключова особливість цього пристрою в тому, що для роботи воно використовує спеціальне паливо, яке при згоранні не виділяє дим і шкідливі хімічні сполуки. В основі цього палива чистий спирт етанол, який в процесі горіння перетворюється на вуглекислий газ і воду. У підсумку повна відсутність диму і сажі і необхідності встановлювати димохід.

Основний робочий елемент біокаміна це пальник, в яку заливається паливо і підпалюється. Перші кілька хвилин полум’я розгорається неохоче, але пізніше воно набирає чинності. Скільки часу для цього потрібно, зазначено в інструкції до кожної конкретної моделі. Звідти ж можна дізнатися про потужність пристрою, від якої залежить кількість згорає в одиницю часу палива, і теплопровідна здатність.

Для забезпечення захисту від вогню використовуються подвійні стінки в пристрої пальника і щільна зсувна кришка, за допомогою якої гаситься полум’я.

Переваги біокаміна

Біокаміни з точки зору використання в житловій кімнаті набагато зручніші, ніж електричні і тим більш традиційні дров’яні. Ці конструкції завжди мають малу вагу і компактні розміри. Їх можна як встановлювати на підлозі, так і вішати на стіни. Головне, щоб поблизу не було горючих предметів (відстань мінімум в 1 метр), але був постійний приплив свіжого повітря. На 20 м² приміщення в середньому вистачає 1 кВт потужності пальника.

Деякі моделі оснащуються авторозжігом, пультом дистанційного керування і іншими додатковими функціями. Для посилення візуального ефекту біокаміни поставляються з декоративними керамічними полінами.

Паливо для біокамінів

Для використання в біокамінах продавці рекомендують купувати тільки біоетанол. В інструкціях зазвичай вказується вид палива, на який розрахована пальник. Це може бути метанол, етанол з домішкою метанолу, денатурат, чистий медичний спирт з домішкою бензину. Але в цьому випадку при згорянні виділяються всілякі хімічні сполуки, які у великих кількостях негативно позначаються на здоров’ї людини. Тому краще не експериментувати.