Ліжко – один з найдавніших елементів інтер’єру житла людини. Базова конструкція виглядає так: каркас спирається на чотири ніжки, має задню і передню спинку, між ними – матрац.

Все просто. Такі моделі коштують в спальнях багатьох представників людства. Однак безліч дизайнерів, винахідників, експериментаторів і просто диваків донині сперечаються з такою простою концепцією спального місця. Та й простим людям іноді хочеться придбати елітні ліжка на замовлення для «родзинки» в інтер’єрі.

Що ж альтернативного сьогодні можна підібрати для сну і естетичного задоволення?

Нестандартна форма

Перше з чим хочеться «пограти» – це форма. Піти від прямокутника або квадрата, а іноді і горизонтального розташування пропонують багато дизайнерів. Найбільш яскраві приклади:

  • Двоспальне ліжко-петля дозволяє створити власну зону комфорту, не розділяючи загального простору з партнером.
  • Хвилеподібна модель з урахуванням ортопедичних особливостей людини. Плюс в високу «ножну» спинку оригінального дизайну вбудована відео- та комп’ютерна техніка. Ідеальний варіант для сучасних тінейджерів.
  • Круглий варіант з круглим матрацом. Це може здатися не таким оригінальним, проте форму можна зробити складніше, ніжними витками, або додати зверху круглу кришку (такі спальні місця часто виготовляють у вигляді перловою раковини або квітки).
  • Футуристичний дизайн має на увазі повний відхід від стереотипів. Тут: складні сфери, сегментні форми, ромби. Але даний вигадливий елемент впишеться не в кожен інтер’єр.

Експерименти з матеріалом

Матеріал – друга основа для створення нестандартних рішень. Міняємо звичне дерево на міцний картон, і отримуємо нову, екологічну меблі, яка потребує вирубки лісу.

Для любителів яскравих кольорів, стане цікавий скляний варіант. Ліжко з різнокольорових склоблоків з свічниками або вітражів. Романтично виглядає «плаває» модель на прозорих скляних опорах.

Солом’яні витончені вироби ручної роботи. Бамбукові. З коркової пробки. Італійські ліжка, французькі, японські. Всі ці спальні елементи інтер’єру виглядають оригінально, витіювато, незвично.

Ліжко – не ліжко

Наостанок перерахуємо спальні місця, які взагалі складно назвати ліжками в класичному розумінні цього слова:

  • Гамак. Мережа-павутина, натягнута між поверхами будинку. Яке?
  • Бескаркасная, вертикальна модель. Буквально утримує сплячого в стоячому положенні, хоча і з повністю розслабленими м’язами.
  • Ліжко-газон. Засіяний травою ящик дозволяє спати на галявині в повній згоді з природою.
  • Варіант з м’яких кульок. По суті це об’ємний, м’який матрац. Мрія з дитинства.

Ліжко – це місце життя людини. Однією третьої його життя. Було б нудно провести цю третину в стандартних рамках каркасної, стереотипної меблів. А ви як вважаєте?