Вже протягом кількох років спостерігається тенденція повернення в моду дверей і меблів з натуральних матеріалів. Причому одну з головних позицій серед природних матеріалів займає дубова деревина.

Двері з дуба – це ознака статусності і смаку. Поговоримо про достоїнства дверей з дуба, а також про правила догляду за ними й особливості монтажу.

Переваги дверей з дуба

Двері з дуба мають масу переваг. Перелічимо основні з них:

  • Екологічність. Дубова деревина повністю безпечна для здоров’я людини, тому використовується для виготовлення дверей в житлові приміщення.
  • Краса. Складно заперечити той факт, що дубові двері виглядають дуже красиво, акуратно і благородно. А за допомогою різних лакофарбових покриттів можна домогтися унікального ефекту і створити двері для будь-якого інтер’єру.
  • Довговічність. Варто один раз придбати двері з дуба, і можна на довгі роки забути про необхідність їх заміни. Дуб – один із самих зносостійких і довговічних природних матеріалів.
  • Зручність у обробці. На дубову деревину легко наноситься різьблення, при цьому ризик зашкодить матеріал мінімальний.
  • Звуко- і теплоізоляція. Ці якості забезпечують комфорт в будь-який час доби і будь-який час року.

За рахунок перерахованих достоїнств двері з дуба не втрачають популярність протягом багатьох століть. Вони вдало доповнюють інтер’єр і додають йому вишуканості та благородства.

Догляд за дверима з дуба

Дубова деревина стійка до забруднень, але все ж за нею потрібен особливий догляд. Дуже важливо своєчасно проводити прибирання і стежити за станом дверей. В процесі миття важливо дотримуватися два правила:

  • Не можна використовувати чистячі і миючі засоби, особливо з абразивними частинками. Для миття дубових дверей слід використовувати спиртовий розчин (вода, змішана зі спиртом у співвідношенні 9: 1) і м’яку ганчірку.
  • Не варто занадто часто проводити вологе прибирання. Якщо сильних забруднень немає, досить просто протерти двері сухою серветкою без ворсу.

При дотриманні основних правил догляду дубові двері будуть стояти довгі роки і навіть століття, з часом стаючи тільки краще і вишуканіше. Особливості монтажу дверей з дуба

Установка дверей з масиву дуба – досить складна робота, яку краще довірити професіоналам. Дубова деревина є важким матеріалом, з яким не просто працювати. Самостійна установка дверей з дуба не завжди приводить до бажаного результату. Навіть незначні помилки можуть привести до перекосу і скрипу, а також іншим недоліків.