Кухонний стіл – об’єкт, який поєднує всю сім’ю. За ним збираються для спільних обідів та сніданків, свят, дружніх застіль.

Любителі запрошувати гостей знають, наскільки важливо всіх комфортно розмістити. Але навіть запеклі одинаки приймають їжу за обіднім столом.

Вибрати стіл на кухню нескладно. Достатньо дотримуватися кількох правил.

Форма та розмір

Класичні кухонні стільниці прямокутні. Середньостатистичний стіл дозволяє розмістити шістьох людей. Або мінімум трьох, якщо меблі присунуті до стіни. Нестача такої конструкції одна: вона займає досить багато місця.

Частково це компенсує овальний стіл. Відсутність кутів створює відчуття більшого простору.

Квадратні столи часто невеликі і дозволяють розмістити двох-чотирьох. Габарити інших розмірів дуже великі більшість кухонь.

Круглі заощаджують максимум місця. Вони створюють відчуття рівності. Відсутність кутів особливо важлива у тісних кухнях, де необережний рух може призвести до синців.

На кожну людину потрібен певний простір столу. Це мінімум 40 сантиметрів завширшки і 60 завглибшки. Це дозволяє зручно розмістити як особисті тарілки, так і посуд загального користування.

Матеріал

Стандартний кухонний стіл виготовлений з ДСП або МДФ. З переваг можна відзначити хіба що низьку вартість меблів. Плюс якісне покриття добре пручається волозі. На цьому переваги стільниць вичерпуються: вони не відрізняються міцністю та довговічністю.

Дерево – класичний матеріал, але в кухонній зоні його застосування обмежене. Вологість він витримує погано, а гарячі предмети легко ушкоджують поверхню. Використання деревини виправдане, якщо стіл використовується виключно для їди.

Пластикові столики виграють у традиційних матеріалів з більшості параметрів. Вони яскраві, легені, не бояться води. На них можна спокійно ставити гаряче чи нарізати їжу.

Скляні столи з металевим підстіллям виглядають красиво, але не призначені для сімей з дітьми та особливо бурхливих гулянок. Вони вимагають особливо дбайливого відношення.

Штучний камінь як стільниця зустрічається рідко – зазвичай його використовують для барних стійок та кухонних тумб. Такий матеріал вимагає міцного підстілля з дерева чи металу. Натомість експлуатувати його можна у міру фантазії: камінь гранично стійкий до механічних, температурних, хімічних впливів, витримує великі навантаження.