Якщо прийшла пора замінити старі зовнішні двері, то ви, можливо, захочете, поміняти їх на більш «серйозні» і надійні двер, які виглядають могутніше і краще перешкоджають крадіжці зі зломом.

Вони також повинні бути добре ізольовані термічно і бути акустично герметичними, міцними. Отже, такі двері повинні бути зроблені з матеріалів, стійких до зміни погодних умов.

Як вибрати вхідні двері?

На ринку є багато компаній, що пропонують якісні двері з дерева, сталі і ПВХ. Ви також можете купити двері, виготовлену з алюмінію і скловолокна, але в будинках вони використовуються рідко.

Види дверей:

  • Дерев’яні. Найчастіше вони виготовляються з сосни або їли, рідше – з листяних порід (дуб, ясен) або екзотичних (тик, червоне дерево). В ідеалі – коли крило рами виготовлено з ламінованої деревини, тому що воно стійко до деформації. Двері можуть бути посилена сталевими пластинами, прихованими під облицюванням з дерева. Площа крила дерев’яних дверей може бути гладкою або з тисненням. Перед використанням у вологих умовах і для захисту від впливу навколишнього середовища, потрібно обробити двері спеціальним просоченням або лаком, або акрилової емаллю. Оздоблення дверей можуть бути з прозорими або непрозорими елементами. Часто використовується шпон або вінілове покриття.
  • Двері ПВХ. Профілі можуть бути доповнені вставками зі сталі або алюмінію, вони можуть бути вентильовані і запечатані з використанням поліуретанової піною. Двері ПВХ довговічні і довго зберігають колір, але якщо вони пошкоджені, їх поверхня не може бути відновлена ​​легко. Вони не можуть бути пофарбовані, можна тільки прикрити незначні пошкодження спеціальними препаратами.
  • Сталь. У таких дверях виготовлені з оцинкованої сталі, в основному, рами і решітки жорсткості, але сталевий лист також може бути накладено на все крила. Такі двері, як правило, покриті плівкою ПВХ – одноколірної або імітує дерево. Є також двері, де сталеві пластини кріпляться до дерев’яної рами і допрацьовуються лаком або плівкою з тисненням – у вигляді малюнка текстури деревини.
  • Алюміній. Вони мають раму з двома або трьома камерними профілями. Вони, як правило, прикрашені загартованими стеклами або панелями з алюмінієвого листа, але для окремо розташованих будинків найкраще підходять версії з дерев’яними вставками і обробкою шпоною. Вони мають ізоляцію зі спіненого поліуретану. Алюмінієві двері є надійними, але можуть бути легко пом’яті.

Як встановити вхідні двері?

Установка зовнішніх дверей схожа за змістом роботу на заміну інших дверей і вікон, але через значну вагу крил і частоти їх відкриття і закриття, організація дверного отвору повинна бути особливо обережною. Найкраще використовувати для цієї мети штифти (втулки), і кожен стієчний каркас, по крайней мере, в трьох місцях. Якщо стіна тришарова, і двері встановлені в утепленому місці, необхідно використовувати спеціальні скоби для установки зовнішніх дверей.

Дверні коробки можуть бути зібрані виробником або складатися з трьох частин, які з’єднуються один з одним в процесі побудови. Штукатурна обробка виконується так само, як після заміни внутрішніх дверей. Заключний етап заміни – регулювання петель і настройка замків, а також вишкрібання поглиблення під хід замку. Передні двері мають відкриватися назовні, але вона не повинна вдаритися об стіну, так що слід встановити спеціальні бампери для запобігання ударів.

Щоб було тепло і тихо

Зовнішні двері повинні відповідати вимогам безпеки, і мати термічну і акустичну ізоляцію. Відповідно до стандарту, коефіцієнт теплопередачі U двері не повинна перевищувати 2,6 Вт / (м² • K). Для теплової ізоляції може застосовуватися мінеральна вата, пінополістирол або пінополіуретан. Вхідні двері повинні мати хорошу звукоізоляцію – не менше ніж на 30 дБ. Не всі виробники можуть гарантувати цей параметр.