У наш час одна зі сфер світлового дизайну – це художнє підсвічування фасадів будівель різного призначення.

Це стосується, як житлових будинків, так і різних адміністративних, офісних будівель, приміщень для проведення відпочинку, кафе і ресторанів. За допомогою сучасного архітектурного освітлення можна, як можна яскравіше і ефективніше підкреслити привабливість, а також унікальність самої будівлі. Також можна продемонструвати і особливі, оригінальні форми будівлі, виділити будинок серед інших споруд.

Види освітлення

З метою створення зовнішнього освітлення фасадів різних будівель можна застосовувати будь-якої один з таких варіантів:

– заливає світло. За допомогою такого типу освітлення ви підкреслите в кращому вигляді архітектуру будинку. Це підходить, в першу чергу, для будівель, які складаються з бетону або ж каменю. Встановлюються освітлювальні елементи на даху будівлі, яке висвітлюється або на будівлі, розташованій неподалік. Для облаштування підсвічування застосовуються тільки найпотужніші елементи невеликих розмірів.

– приховане освітлення. Шляхом установки такого підсвічування можна створити найвиразніші обриси різних споруд за допомогою оригінальних світлових малюнків. Якщо деталізувати елементи будівлі, а також надати конструкції прийнятного, ненав’язливого сяйва, можна продемонструвати розкішну архітектури будівлі. У такої мети часто монтуються неонові елементи освітлення.

Правила оформлення фасадного освітлення

Перед тим, як створити який-небудь проект з висвітлення фасаду, вирішите те, який саме тип освітлення вибрати, щоб можна було організувати комфортні і найбезпечніші умови перебування на ділянці в нічний час. Підберіть такий вид освітлювальних елементів, який зміг би максимально виконувати своє завдання, а також бути прикрасою вашого будинку.

Для кращого ефекту освітлення фасаду навколо свого будинку можна також встановити прожектори. Їхнє світло буде максимально рівномірно висвітлювати спорудження. Також сучасно виглядатимуть світлові елементи, встановлені точково, щоб вони, як можна красивіше виділяли елементи архітектури будівлі.