Перед тим як почати будівництво лазні або сауни, слід підібрати піч, яка вас більше влаштує: дров’яна або електрична. Кожна з цих типів має свої властивості. Більш традиційною є дров’яна піч, а більш практичною, компактною і легкою у використанні – електрична.

Назва печі-кам’янки говорить сама про себе, в її особливому відсіку всередині знаходяться камені. Коли в дров’яної печі дрова прогорають або відключаються нагрівачі, завдяки камінню тепло ще довго в них зберігається і коли на них полити воду, відбувається процес підтримки постійної вологості в парильні.

Піч випромінює тепло в слідстві прогорання дров в топці. Завдяки тому, що топка печі перекрита, згоряють дрова не випадають з печі на підлогу парилки. З труб валить дим з печі. Підтоплювати піч дровами можна прямо з приміщення парилки, в тому випадку, якщо піч облаштована довгою топкою – з передбанника. У дров’яної печі, яка виготовлена ​​на заводі, внутрішній простір і топка виготовлені з металу, зовнішній кожух, який відокремлюється незначним простором в уникненні опіків – з нержавіючої сталі.

Насамперед в топку печі закладають невелику кількість дров, потім при необхідності додають поліна. В даному випадку підійдуть різні дрова: дуб, сосна, осика. Настійно не рекомендується застосовувати кам’яне вугілля, так як він має велику температуру горіння. До того ж не слід використовувати такі матеріали як наприклад ДСП, їх дим нагадує кіптява.

У своєму заміському будинку хочеться розслабитися і попаритися в лазні чи сауні. Але стаєш перед вибором, яке саме обладнання встановити в такому бажаному приміщенні?

При виборі печи для сауны на дровах – кам’янки зверніть увагу на обладнання закритого типу, для фінської сауни і російської лазні. Розмір і потужність підбираються під площа вашої парилки. Вологість і температура, аромат і м’якість пара підтримуються завдяки спеціальним теплозберігаючі та парообразующего матеріалами. Якщо в парильні немає протягів, то нагрівається приміщення протягом години (для російської лазні понад 80С і фінської сауни понад 120С). Навколо печі – кам’янки стіни обшиваються глянсовою нержавіючої сталлю і спеціальним картоном, який відноситься до категорії пожежонебезпечних. Димарі виконані з матеріалів, що забезпечують протипожежну безпеку об’єкта.

Існують дров’яні печі для опалення житлових будинків, за принципом роботи банних печей. Така піч може гарячим повітрям обігріти будинок в два поверхи. Піч такої конструкції встановлюють в простінку, між кімнатами. Нагрітих повітря надходить по воздуховодам в кожне приміщення. На повітроводах встановлені заслінки, для регулювання надходження гарячого потоку повітря в кожну кімнату. Така піч може обігріти будинок обсягом понад 900 куб.м. Теплиці обігріваються за принципом роботи опалення в будинку.