Пластикові вікна при догляді займають менше часу і зусиль, хоча і вимагають більш уважного ставлення, ніж звичайні.

Очищаємо скло

Склопакети у вікнах ПВХ – це ніжне виріб, тому вимагає уважності. Не варто вдаватися до застосування гострих предметів або металевих мочалок для очищення поверхні скла. Рекомендується придбати спеціальне очищуючий засіб для вікон із ПВХ, яке продається в будь-якому господарському магазині, або використовувати саме звичайне мило, засіб для посуду або шампунь.

При появі трудносмиваемих плями від фарби, штукатурки або інших будівельних матеріалів можна скористатися лезом зі звичайної сталі. Не слід застосовувати лужні або кислотні очисники, які можуть залишити кольорові розводи на поверхні стекол – подібний малюнок усунути буде неможливо.

Очищення ущільнювачів

У більшості випадків прокладки з EPDM чорного кольору. При появі на них плям, незалежно від походження, мити ущільнювачі можна тільки водним розчином звичайного побутового миючого засобу. Розчинниками, хімічними очисниками для авто користуватися категорично заборонено.

Якщо при тривалій експлуатації вікон прокладки втратили еластичність і на них з’явилися тріщини, то рекомендується їх замінити. Зазвичай термін служби ущільнювачів понад 5 років.

Очищення рам

Рами найбільше схильні до забруднення, особливо з зовнішнього боку. Торгова мережа пропонує широкий вибір спеціальних засобів для догляду і очищення пластикових рам. Бажано всі маніпуляції з віконною системою виконувати з їх використанням. Тоді не страшно ні зміни кольору, ні поява плям і подряпин. Для тих, хто не бажає витрачатися, рекомендується застосовувати стандартний засіб для миття посуду. За своїм складом воно більш менш м’яке і не зашкодить поверхню. Гелі для зняття забруднень з газових плит і раковин застосовувати не можна, оскільки в своєму складі вони можуть включати кислоти або лугу. Ацетоносодержащіе очисники і розчинники також можуть пошкодити поверхню і привести до її вигоряння або зміни кольору.

Найоптимальніший варіант для догляду за пластиковим вікном – це придбання спеціального набору. Він складається із засобу для миття вікон і речовини для очищення пластикових рам. Подібні витрати допоможуть зберегти вікно з ПВХ тривалий час як нове.