Ефективні, практичні, володіють високим потенціалом і досконалим стилем – всіх цих епітетів гідні сучасні багатофункціональні системи для декорування віконних прорізів – жалюзі.

Хоча особливої ​​популярності вони набули в останні десятиліття, винайдені ці вироби були дуже давно. Батьківщиною таких оригінальний завіс є Стародавній Схід, а їх винахідниками – ревниві східні чоловіки, які у такий спосіб прагнули вберегти своїх дружин від цікавих поглядів сторонніх перехожих.

Що ж стосується самого терміна «жалюзі», то воно увійшло в побут завдяки французам.

Сьогодні жалюзі завдяки своїй функціональності, різноманітності видів та естетичної привабливості придбали небачену популярність. Про це свідчить широкий асортимент виробів і велика кількість пропозицій на ринку.

Вони здатні захистити внутрішні приміщення не тільки від цікавих очей, але і від яскравого сонячного світла, від вуличного шуму і пилу. Якщо ще зовсім недавно таке оформлення вікон можна було побачити тільки в установах і офісних приміщеннях, то в наші дні різні їх моделі прикрашають віконні прорізи в ресторанах, театрах, музеях, а також у житлових приміщеннях. Стосовно до житлових інтер’єрів вибір віконного декору представляється особливо актуальним.

Будинок – це оплот комфорту, тепла, і затишку. І завіси повинні підкреслювати домашню обстановку, створювати у домочадців відчуття захищеності, спокою, умиротворення, гармонії. Так як же правильно вибрати жалюзі для будинку або квартири?

Критерії вибору

Перше, що слід зробити – визначитися з їх моделлю. Найбільшою популярністю серед споживачів користуються горизонтальні і вертикальні варіанти. Свою назву вертикальні жалюзі отримали завдяки особливому становищу ламелей (смуг), які є їх основними складовими елементами.

Конструктивні особливості таких завіс надають їм особливу міцність і надійність, на відміну від своїх горизонтальних аналогів, що з’явилися на вітчизняному ринку одними з перших. Вертикальна модель здатна витримати навіть сильні пориви вітру, її полотно не деформується при сильному нагріванні від попадання на його поверхню прямих сонячних променів.

Такий варіант більш функціональний і простий в управлінні. Регулювати світловий потік можна не тільки шляхом повороту ламелей навколо своєї осі. При необхідності добре висвітлити кімнату ламелі зсуваються вліво або вправо, при цьому вони виглядають як оригінальні штори. До речі, жалюзі цілком можна використовувати разом зі звичайними фіранками, тим самим створюючи красиву, ошатну, оригінальну і стильну комплексну композицію.

Якщо ж ви плануєте придбати жалюзі на кухню, то в даному випадку краще віддати перевагу горизонтальній моделі. Це приміщення зазвичай не відрізняється особливим простором – тут на рахунку кожен сантиметр вільного простору. Горизонтальні жалюзі розміщуються у верхній частині віконного отвору і не вимагають вільного простору для ефективної роботи.

В останні роки особливої ​​популярності набули римські і рол-штори, які також збираються в рулон у верхній частині вікна, але являють собою не систему ламелей, а незбиране тканинне полотно, що дозволяє їм виглядати в житлових інтер’єрах особливо гармонійно. Римські штори викладаються у віконному отворі красивими спадаючими складками.

А якщо ви хочете, щоб ваше вікно виглядало ще більш ошатним і святковим, варто віддати перевагу моделі плісе. Спеціально для шанувальників еко стилю, які прагнуть в домашній обстановці повністю оточити себе екологічно чистими матеріалами, створені дерев’яні і бамбукові жалюзі, які дозволяють створити в житлових приміщеннях особливу атмосферу істинно домашнього тепла і затишку.

Віконні аксесуари з натуральної деревини особливо ефектно виглядають в інтер’єрах, оформлених в стилі кантрі. Таку конструкцію можна закріпити над вікном на стелі, трохи вище вікна або безпосередньо на раму в залежності від її конструкції.