Питання про те, яка труба більше підійде для системи теплої підлоги, варто сприймати з особливою серйозністю: це пов’язано з конкретними умовами роботи даної системи обігріву. Хороша труба для теплої підлоги повинна повністю відповідати наступним списком технічних і експлуатаційних вимог:

Питома вага, технологія виробництва. Недоцільна установка «підземного» опалення із сталевих водо- і газопроводів, навіть якщо вони виконані з нержавіючої сталі. СНиП забороняє застосування зварних труб в даних системах обігріву закритого типу. Іншим недоліком труб зі сталі є велика вага, а це, в свою чергу, створить високе навантаження на перекриття.

Стійкість до зовнішніх впливів. Це залежить від міцності контуру, залитого бетону. Моноліт після гарту буде потужним накопичувачем і рассеятелем тепла. Єдиний недолік тут в тому, що діагностика пробою досить складна, і заміна окремої ділянки трубопроводу є неможливою. Якщо станеться прорив, то система обігріву повинна бути повністю демонтована. Щоб уникнути таких проблем, виберіть труби з хімічно інертного, жаростійкого матеріалу (повинні витримувати до дев’яноста п’яти градусів), цілком захищені від утворення іржі. Більш того, їх поверхня всередині повинна бути повністю гладкою, що не схильної до вапняним опадів. Прекрасним рішенням є водяной.укр – труба для теплого пола з особливим захистом від дифузії кисню.

Висока міцність. Зовні стяжка притискається до стін, а зсередини – до холодоагенту. Незважаючи на те, що критичне тиск тут сумнівно, труба повинна бути розрахована на десять бар (в разі різких стрибків).

Задовільна довжина. Контур повинен бути невід’ємним, оскільки будь-які сполуки є потенційними точками витоку. Своєчасно виявлений прорив веде до затоплення нижніх поверхів або коротке замикання в енергосистемі. Іншим аргументом проти стиків є висока ймовірність «зарослих» труб і засмічення системи обігріву на цих ділянках.

В основному, матеріал для даної системи опалення поставляється в рулонах і випускається в погонних метрах. А завдяки пластичності виробів, вони можуть згинатися під потрібним кутом.