Вітражні композиції у старовинних храмах завжди вражали відвідувачів своєю красою та величчю. Сучасні технології дозволяють створювати не менш вражаючі картини.

Якщо старовинні вітражні вікна вимагали застосування значних зусиль, оскільки були виконані зі шматочків кольорового скла, то сьогодні більшість вітражних композицій виконується імітацією вітражного малюнка.

Композиція створюється із кольорової плівки, що утворює ефект кольорового скла. Плівка наклеюється на середнє скло, а стики кольорових клаптиків обрамляють за допомогою свинцевої протяжки необхідної довжини та різних кольорів.

Технологія створення виробу передбачає двосторонню установку елементів з обох боків скла таким чином, що в результаті неможливо визначити, яка технологія використовувалася для його створення.

Створений таким чином вітражний елемент встановлюється в склопакет, що надійно захищає його від впливу вологи, агресивних середовищ, атмосферних навантажень, збільшуючи його експлуатаційний термін порівнянний з терміном служби склопакета.

Догляд за вітражною віконною конструкцією не відрізняється від догляду за звичайними металопластиковими вікнами, оскільки композиція встановлена всередині звичайного скла, що використовується у вікнах.

Свинцева протяжка, що є декоративною складовою вітражного вікна, може мати різну колірну гаму та розміри.

Особливою популярністю користуються свинцеві протяжки, ширина яких становить 6 мм або 9 мм, оскільки такі розміри мають класичні вітражні рамки.

Колір свинцевої протяжки може бути вибраний між білим, патиною, золотим з глянсовою або матовою поверхнею або натуральної патини.

Така гама надає чудову можливість майстру отримувати гармонійні та вишукані композиції, які не створюють дисонансу. Кольорові плівки, що використовуються для створення вітражних композицій, вражають різноманітністю та великою палітрою кольорів та відтінків.

Дизайнер, використовуючи їхнє поєднання, здатний створити не лише стилістичні картини, а й натюрморти, пейзажі, портрети.

Завдяки багатій палітрі, зображений на папері макет можна з точністю перенести на скло та використовуючи свинцеву протяжку перетворити на вітраж.

Інтерес до вітражних пластикових вікон виявляють не тільки історичні будівлі, що прагнуть зберегти дух часу та архітектурний вигляд минулої епохи.

Композиції, що створюються для таких проєктів, вимагають точного відтворення втраченого, оскільки тільки таким чином вдається зберегти існуючу там гармонію, інтер’єр з фресками і ліпниною, що збереглися, не зіпсувавши зовнішній вигляд будівлі.

Продумані старими майстрами епох, що минули, дрібниці дозволили не втратити індивідуальність і привабливість архітектурі, і саме їх необхідно зберегти для майбутніх поколінь.

Однак не тільки в пам’ятниках архітектури використовують вітражні композиції, досить популярними вони користуються при оформленні заміських будинків.