При виборі меблів в будинок, мало хто приділяє окрему увагу стільцям, але ж вони є невід’ємною частиною будь-якого інтер’єру. Від правильності підбору залежить не тільки зовнішній вигляд кімнат, але і комфорт експлуатації. Це особливо актуально, якщо мова йде про кухню.

Різновиди

Стільці розрізняють за кількома критеріями, найважливіший з яких, з боку практичності, це матеріал. Вони можуть проводитися як з одного виду матеріалів, так і з декількох:

  • дерев’яні. Відрізняються екологічністю, природним зовнішнім виглядом, стійкістю до різних впливів і стирання. На жаль, такі стільці підходять тільки для класичних стилів оформлення житла, оскільки в сучасних вони будуть виглядати недоречно;
  • з хромованою стали. Даний матеріал краще за інших справляється з високою вологістю. Може обиратися як для сучасних стилів, так і для класичних, якщо сталеві фрагменти поєднуються з дерев’яними. Мають найбільш високими показниками міцності і довговічності;
  • пластикові. В основному, подібні стільці для будинку використовують при оформленні терас, веранд і т. п. Однак, деякі варіанти виконання відмінно впишуться в сучасні стилі інтер’єру. Основний недолік, це найменш низька міцність;
  • з композитних матеріалів. Як правило, використовується ДСП або МДФ. Найбільш цінним перевагою таких стільців, є бюджетна вартість. Крім того, можна підібрати імітаційні поверхні, які будуть мати, практично, однаковий вигляд з натуральними матеріалами.

Ще більше відмінностей спостерігається по формі стільців. Всі виробники намагаються випускати найбільш оригінальні моделі, яких немає у конкурентів. Можна виділити лише загальну спрямованість:

  • стандартна форма зі спинкою;
  • в формі табурета;
  • з наявністю підлокітників;
  • барні варіанти, які мають одну ніжку.

При цьому, існує безліч варіантів форми спинки, кута нахилу, форми сидінь і т. п.

 Також, стільці можна розділити на оббиті і без оббивки. При цьому, останній варіант значно дешевше, у зв’язку з економією матеріалів, але менш зручний у використанні. Що стосується стільців з оббивкою, їх вартість також може варіювати, в залежності від обраного матеріалу. При цьому, варто враховувати стійкість тієї чи іншої оббивки до різних впливів, в залежності від сфери застосування.