Більшу частину житлового фонду складають малогабаритні квартири.

Багато разів такі квартири вже ремонтувалися, часто в ньому потребують ванні кімнати. Складність такого ремонту в тому, що площа ремонтованої кімнати невелика. Якщо чітко спланувати простір і правильно вибрати дизайн, проблема метражу можна вирішити. Варто тільки добре продумати планування приміщення до дрібниць і спланувати розміщення сантехніки у ванній.

Ремонт у ванній кімнаті можна зробити своїми руками, а можна скористатися послугами фахівців, якісно роблять ремонт приміщень або запросити професійного дизайнера.

Кращим варіантом для даного приміщення є малогабаритні раковини, ванни і унітази. Обридлу звичайну ванну можна замінити на «кутову» або поставити душову кабіну, двері в яку будуть розсуватися.

Для зручності бажано шафки на ніжках замінити підвісними, цим ви виграєте трохи вільного місця. Добре будуть виглядати полички і шафки, виготовлені з прозорих матеріалів. Вішалки для одягу і гачки можна розмістити на двері, а рушник-сушилку зробити поворотною. В даному приміщенні бажано розмістити дзеркал побільше, вмонтувавши їх в стіну, цим ви візуально розширите простір.

Складною проблемою при ремонті є установка пральної машини, але і вона вирішувана. Коштувати купити малогабаритну машину і встановити її під раковину, зроблену за спеціальною конструкції. Унітаз і раковина теж повинні бути невеликих розмірів, бажано «кутовий» конструкції. Якщо у ванній кімнаті передбачений нагрівач води, встановлювати його треба високо над унітазом або ванною.

Для даної кімнати меблі, сантехніку, плитку і шпалери варто купувати світлих тонів, приділити увагу і бордюрах. Адже бордюри надають приміщенню більше обсягу, вертикальні візуально збільшують висоту, а горизонтальні – розширюють.

Відносно освітлення, то тут непогано встановити компактні плафони і невеликі яскраві лампи, вони візуально розширять приміщення.