Попит на ортопедичні матраци дуже великий, адже вони корисні для здоров’я, дозволяють правильно тримати спинку, комфортно спати, почуватися бадьоро, свіжо.

Однак, при покупці ліжка важливо не тільки звернути увагу на матрац, але і на ламелі, адже саме вони посилюють ортопедичні здібності матраца. Ламелі являють собою широкі смуги, які виготовляються з різних матеріалів. Зазначимо, що ламелі для ліжка є рейками, на які встановлюється матрац.

Основні завдання ламелей

Класичні ламелі дають чудовий ефект для спини. Такі моделі здатні гнутися, забезпечуючи високий рівень комфорту для людини. В основному, ламелі виготовляють із бука. Такий матеріал відрізняється твердістю та щільністю, завдяки чому забезпечується їх тривалий, надійний термін експлуатації. У деяких випадках застосовують шпон. Шпон здатний сильно гнутися, витримуючи різні навантаження і знову повертаючись у вихідне положення.

Для того, щоб процес виготовлення ламелей був не витратним, можна застосовувати більш доступні породи дерев і тільки зверху робити шар зі шпону. Рейки повинні бути максимально міцними, легкими та амортизованими та функціональними. Для виготовлення ламелей можна використовувати також цільну деревину, але такі готові вироби коштують досить недешево. Ламелі для ліжок можуть бути різних розмірів. Вибір залежить від параметрів ліжка. Завжди можна оформити замовлення та придбати ламелі під індивідуальні параметри.

Деякі моделі можуть бути регульованими, тому завжди можна вибрати відповідну жорсткість. Правильно вибрані ламелі забезпечать найкращу амортизацію та комфортний, повноцінний сон.

Перевага та встановлення ламелей

Основними перевагами представлених рейок можна назвати:

  • пружність;
  • невисока ціна;
  • легкість пластин;
  • простота установки та інше.

Після грамотного вибору ламелей слід їх встановити на ліжко. Для установки ламелей необхідно підготувати такі інструменти, як алюмінієвий куточок, клей, газліфт, кріплення для ламелей, рулетка та ін. Ламелі можна кріпити за допомогою спеціальних саморізів. Важливо правильно робити всі виміри та розрахунки, застосовуючи будівельний рівень та рулетку. Якщо не зможете самостійно кріпити ламелі на ліжко, слід звернутися за допомогою досвідчених, кваліфікованих спеціалістів.