М’яку покрівлю укладають круглий рік, т. К. Сучасний матеріал затребуваний на ринку, має хороші технічні характеристики. Монтаж гнучкої черепиці взимку не завжди виправданий, краще його відкласти до теплої пори. Однак є певні значення температур, при яких можна укладати м’яку покрівлю без зниження якостей отриманого покриття. Технологія робіт вимагає особливого підходу.

Особливості робіт в зимовий період

Гнучка черепиця – це бітумне покрівельне штучне покриття, яке складається з окремих сегментів, звані гонтом.

Робота в холодну погоду збільшує число трудових операцій по установці покрівельного шару, при цьому знижується швидкість укладання гнучкої черепиці. Процес може зупинитися через наявність раптового снігопаду, різкого падіння температури до критичних мінусових значень. Щоб замовити послуги ремонту гнучкої черепиці від АТ ГРАД – переходьте за посиланням http://krovli.aograd.ru/remont-krovli/gibkoj-cherepicy/.

Способи забезпечити необхідні умови при роботі:

  1. Установлювати запобіжний тент. Ділянку будівництва накривають захисним тентом від снігу, дощу. Конструкцію споруджують над усією дахом або ставлять на певній ділянці проведення монтажних робіт.
  2. Застосування теплових гармат. Аналогічно використовують температурні завіси, інші кліматичні агрегати. В результаті штучно забезпечують необхідний мікроклімат з потрібними показниками.

Іноді монтаж м’якого покриття переносять на весняні місяці, а взимку починають робити конструкцію покрівлі з мауерлата, крокв, ставити обрешітку. У багатошаровому пирогу передбачено утеплення, гідроізоляція, пароізоляція, які відсувають установку гнучкої черепиці до теплої пори року.

Скрутним чинником, що заважає правильно організувати роботу, вважається короткий час природного освітлення взимку. Проблему вирішують установкою потужних освітлювальних приладів для робіт після заходу сонця. У сильний мороз тару з покрівельним матеріалом прогрівають в теплому приміщенні 1 – 2 дні, потім переміщують на ділянку.

Зміна властивостей матеріалу на холоді

При низьких температурах гнучка черепиця втрачає пластичність.
Гнучка крівля є скловолокнисті полотно, на який з двох сторін наносять полімерно-бітумний шар. Покриття забезпечує гідроізоляцію, приклеювання, стійкість до нагрівання і охолоджування.

М’які покриття чутливі як до низьких, так і до високих температур. При нагріванні більше + 250 С шар починає плавитися, а при -50 С покриття твердне і відламується у вигляді крихти. При негативних значеннях знижується пластичність, сповільнюється полімеризація. Технологи розробили методи нейтралізації такої поведінки в критичних умовах додаванням присадок і добавок.

Дія холоду на різні види м’якого покриття:

  • Окислена бітумна черепиця. При виробництві розплавлену смолу збагачують киснем, що веде до підвищення якості матеріалу. В цілому черепиця поводиться стабільно при температурі вище 0 С. Робота по установці при мінусових значеннях знижує термін експлуатації через підвищену крихкість.
  • СБС-модифікована (стирол, бутадієн, стирол). Проводять на основі штучного каучуку, додавання СБС (від 12%) посилює структурні зв’язки, підвищує гнучкість, еластичність. Матеріал відрізняється підвищеною стійкістю до морозу і високих температур. При показниках до -30 С властивості майже не змінюються, крихкість залишається в межах норми.
  • АПП модифікована (атактичний поліпропілен). Модифікатор в вигляді побічного залишку при отриманні ізотактичного пропілену надає бітумної маси високу термостійкість. Матеріал плавиться при досягненні + 80 – + 140 С, при цьому підвищується стійкість до дії ультрафіолету.