Стиль сформувався в Німеччині протягом 12-ти років, починаючи з 1919-го року.

До моменту свого закриття інтернаціональна вища школа сформувала оригінальну концепцію, яка зводиться до максимально ефективного використання простору, ергономіки, функціоналізму при одночасному позбавленні від зайвої помпезності, фактурності.

Стилістика зробила істотний вплив на масове виготовлення предметів меблів, тому що прості форми простіше адаптувалися під конвеєрне виробництво і тодішні можливості технологічних ліній. Модна тенденція до мінімалізму найкращим чином поєднується з напрямком, тому вибрати меблі в стилі баухауз вирішують багато молодих людей.

Тональність

Вітальня наповнюється спокійними тонами з яскравими акцентами. У колірний спектр жовтий входить з червоним, чорний з сірим кольором, а також зелений з синім, коричневий, бежевий.

Оздоблення

Підлога покривається лінолеумом, ламінатом, паркетом. Забарвлення їх підбирається з спокійного бежевого варіанти, коричневого, чорного, сірого, темно-зеленого. Текстура лінолеуму в вигляді імітації деревини або металу чудово виглядає у вітальні баухауз. Фінішний підлогу залишають неяскравим, з простими візерунками, без надмірного глянцю.

Стіни з перекриттями теж характеризуються простими рішеннями в обробці. Досить якісно побілити, обштукатурити, нанести шпалери. Якщо планується наклеювати традиційні шпалери, то намагаються вибрати простий геометричний малюнок на них.

Меблювання

Гармонійно доповнять оздоблення предмети з натурального дерева з оббивкою шкірою. Це можуть бути столики, крісла, дивани, стільці, книжкові полиці. Прекрасно виглядають і речі, виготовлені з пластмаси, скла. До них відносяться журнальні столики, перегородки зональні, дзеркала великогабаритні.

При раціональному використанні доступного простору слід надто не захоплюватися, залишивши вільним місце для комфортабельного пересування по вітальні. Всі елементи повинні максимально враховувати особливості конкретних жителів, щоб вони могли себе почувати комфортно, працювати продуктивно, відпочивати повноцінно.

Коли вітальня поєднується з кухнею, тоді необхідно уникати численних перегородок. Важливо залишити виключно функціональні, наприклад, у вигляді барної стійки.

Саме баухауз став активно користуватися перевагами, які дають вбудовані шафи, меблі з металевими каркасами, розбірні зразки, модульні екземпляри.