Зазвичай ущільнювач ставиться на пластикові вікна з метою налагодити теплозбереження та захистити від негативних зовнішніх факторів — дощ, бруд, мороз. Ущільнювачі дозволяють збільшити шумоізоляцію.

Також завдяки ущільнювачу скло надійно тримається в рамі, закриває можливі щілини між рамою та склом, і в результаті пластикове вікно не продувається та не виникає протягів.

За матеріалами, з яких виготовлені ущільнювачі, вони бувають:

  1. каучукові;
  2. гумові;
  3. силіконові;
  4. термопластичні.

Каучуковий ущільнювач

Віконна прокладка з каучуку надійна та довговічна, витримує різкі перепади температури, стійка до сонячного випромінювання та механічних впливів.

Це найчастіше використовуваний і затребуваний вид віконних ущільнювачів, так як він однаково добре витримує сильний мороз і сильну спеку. Кріпиться він лише за допомогою спеціального будівельного клею, зате не відвалиться та не відклеїться.

Гумовий ущільнювач

Гумовий ущільнювач еластичний, надійно герметизує всі віконні стики, але не призначений для різких стрибків температур. Такий ущільнювач хоч і має менший термін експлуатації, ніж каучуковий, але при цьому коштує набагато дешевше.

Силіконовий ущільнювач

Ущільнювач із силікону є м’яким матеріалом, що не втрачає своєї функціональності при дуже високих і низьких температурах.

Вологостійкий, надійно зберігає тепло в приміщенні, проте не витримає інтенсивних механічних впливів, потребує акуратності в установці.

Термопластичний ущільнювач

Нарешті, термопластичні прошарки мають пружинистість, один з найбільш довгоживучих, і повністю екологічний. Він не горючий, легко встановлюється і не вимагає складного догляду.

Термопластик має у своєму складі і каучук та поліетилен, що у багато разів підвищує його теплоізоляційні характеристики. І якщо зазвичай інші віконні ущільнювачі в основному чорного кольору, то цей прошарок може бути будь-якого іншого кольору.

Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?

Ніщо не вічне, і навіть найнадійніші речі часом потребують заміни. Зазвичай порушення функціоналу встановлених у вікнах прошарків легко розпізнати.

Зрозуміти, що вам необхідно змінювати нинішній ущільнювач, можна за такими ознаками:

  • З приміщення швидко йде тепло, виникають дрібні протяги – це означає розгерметизацію.
  • На склі регулярно виникає конденсат – дрібні крапельки води.
  • У зимову пору року на підвіконні з’являється льоду.
  • Ущільнювач сильно потріскався, що це помітно неозброєним оком.
  • Шумоізоляція помітно знизилася, всі звуки чути так, ніби вікно відчинене, з’явився помітний гул від протягів.

Всі ці ознаки свідчать про одне: потрібна заміна ущільнювача у пластикових вікнах.

Навіщо потрібно міняти віконний ущільнювач?

Коли всі вуличні шуми заважають спати, а холод від протягів неприємно піддуває в спину, все це завдає певного дискомфорту.

Постійна наледь на вікні та підвіконні може почати дратувати, та до неї ще й усілякі грибки та інші неприємності можуть приєднатися. До того ж через протяги можна швидко застудитися.

Від вологості, проникаючого холоду і бруду і пилу, що потрапляє в стики, пластикове вікно теж може почати псуватися і втрачати свою функціональність.

Щоб знову захистити своє приміщення від негативних факторів з вулиці, потрібно терміново замінити ущільнювач. Після цього можна буде знову спокійно спати у тиші, не турбуючись за речі, що стоять на підвіконні, та своє здоров’я.

Це нескладна та швидка процедура, яка не займе у вас багато часу та грошей, особливо якщо роботу виконуватиме майстер. Щоб ваш ущільнювач для пластикових вікон прослужив довше, рекомендується його змащувати спеціальним силіконовим мастилом.

Якісний ущільнювач надовго збереже комфорт і затишок у вашому будинку або офісі, також збереже ваші пластикові вікна, щоб їх теж не доводилося замінювати слідом за ущільнювачем, що вийшов з терміну придатності.