Одним з етапів будівництва будинку є установка вікон. Більшість людей зараз встановлюють пластикові вікна, так як вони надійні і прості у використанні і установці. Для того, щоб замовити їх в спеціалізованій компанії, необхідно знати розміри отвору. Щоб готовий виріб точно підійшло, необхідно все правильно виміряти.

Що потрібно враховувати при вимірі?

Тип укосу: чверть, зворотна чверть, прямий отвір або їх комбінація. Ці параметри визначають, чи однакові розміри вікна зовні будівлі і всередині. Укоси відрізняються в залежності від технології будівництва. Якщо старе вікно демонтували з цього місця, то отвір може зміниться, тому попередні виміри не підійдуть. Найкраще при наявності нестандартних параметрів звертатися до фахівців, які врахують всі деталі. Заміри можуть зробити співробітники компанії, якщо ви хочете купити вікна в Черкасах. Ціна за це зазвичай включена у вартість конструкції, а іноді виміри проводяться безкоштовно.

Вимірювати потрібно як всередині, так і зовні для визначення чверті (виступу стіни зовні). Варто обчислити і перекіс. Розміри його можуть відрізнятися зверху і знизу, тому можуть виникнути проблеми з установкою або утворитися щілини.

Порядок проведення замірів

Існує кілька етапів вимірювання віконних прорізів:

  • Розрахунок розмірів прорізу;
  • Визначення відливу;
  • Вимірювання підвіконня;
  • Вимірювання укосів.

Як проводити розрахунок?

Починати необхідно з зовнішньої сторони будівлі. Вимірюється ширина між чвертями. Необхідно заміряти як верхній, так і нижній край. Внутрішня ширина вимірюється між схилами. Якщо все правильно, то зовнішнє значення буде трохи менше внутрішнього.

Потім вимірюється висота від верхньої чверті до низу отвору. До всіх значень додається 2 см для зазору і запінення.

Відплив визначають за відстанню між правою і лівою чвертю. Його довжина повинна бути більше на 5 см.

Якщо вікно без чвертей, то з усіх боків віднімається до 8 см для зазору.

Вимірювання підвіконня і відкосів

Вимірювання проводиться всередині. З глибини отвору до краю передбачуваного підвіконня віднімається близько 6 см, розрахованих на товщину самої конструкції. Це буде ширина підвіконня. Не варто робити занадто промовець підвіконня більш ніж на 10 см без додаткової опори, так як він менш міцний.

Довжина підвіконня – це відстань між краями віконного отвору. Вона просто вимірюється.

Для з’єднання вікна зі стіною і надання йому більш естетичного вигляду визначають розміри укосів. Для цього необхідно виміряти їх довжину і ширину всередині кімнати.

Таким чином, самостійно провести правильні заміри вікна не дуже важко, але важливо, для правильної його установки. Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, то довірте це професіоналам.