Балясини в дерев’яному будинку – як вибрати, різновиди Будинок з балясинами – незвичайна будова з малими архітектурними формами. Вони широко застосовуються в пристрої конструкцій для огорожі і відрізняються різноманітністю розміром і форм. Для виготовлення балясин застосовують спеціалізоване обладнання, а незвичайні вироби вирізають лобзиком або вручну.

Балясини для дерев’яного будинку у величезному асортименті представлені на сайті https://www.stavros.ru/products/reznye-balyasiny-iz-dereva.

Різновиди балясин

Балясини володіють різними розмірами і формами. Є плоскі, квадратні й круглі опори. Останні являють собою стовпчики різного розміру з гладкою або різьблений поверхнею. Найпопулярнішим перетином виробів циліндричної форми стало від 2.5 до 4 см. Більшість опор квадратного типу випускають з таким же перетином. На ребра бічної поверхні наносять поглиблення для декору.

Плоскі балясини прикрашають орнаментами наскрізного типу. Такий тип виробів найпростіше зробити власноруч, а для їх виготовлення вистачить простого лобзика і наждачки, щоб шліфувати дерево.

Залежно від методу виготовлення відрізняють балясини:

  1. Точені.
  2. Фрезеровані (їх роблять з твердих деревних порід за допомогою фрезеровочного верстата).
  3. Різьблені.

Фрезерні і точені вироби мають витончене оформлення, а ще вони найбільш затребувані в дерев’яному будинку. За формою вони бувають круглими, квадратними і плоскими. Останній тип опор найчастіше застосовують при влаштуванні огорожі для ганку, терас і альтанок. Такі вироби роблять з фанери або дерев’яної дошки. Візерунки на плоских балясинах є вирізи наскрізного типу з вигляду різьблених наличників. Зроблені на промисловому виробництві балясини випускають відповідно до вимог діючих стандартів, які визначають класифікацію за сортами.

За ціною балясини ділять на такі класи:

  1. Престиж.
  2. Економ-плюс.

Опори з другої категорії мають більш низьку якість, а ще скромний дизайн. Найчастіше купують, щоб облаштовувати дачі. Заміські будинки оснащені балясинами класу престиж. Після фрезерування їх додатково опрацьовують вручну, а після шліфують. Ціна опор на престижні балясини куди вище, ніж на економ-варіант, але висока якість забезпечує великий попит.

Як правильно вибрати

При виборі типу опор для огорож різних конструкцій можна керуватися багатьма факторами. У їх число входить матеріал виготовлення, розмір, ціна і зовнішній вигляд. При замовленні пристрою огорожі для спеціальних організацій роблять конструкційні елементи з дерева однієї породи. Аналогічної принципу варто дотримуватися при самостійній установці огорожі.

Не можна ставити балясини з дуба, а перила з модрини або вільхи. Купуються вироби повинні з правильною геометричною формою. У них не повинно бути деформації, синяви на поверхні, пустот зсередини і дефектів. Краще не купувати вироби, виконані з сирого дерева або з випали сучками.