Поява бажаної дитини, завжди велика радість для батьків. Поки вони чекають народження малюка, їм необхідно вирішити багато різних питань. Майже всі вони приносять задоволення: вибір одягу, коляски та інших необхідних для дитини предметів.

Ніщо так не радує і не захоплює майбутню маму, як покупка меблів для дитячої кімнати, де буде рости найважливіший в сім’ї людина.

При виборі меблів в кімнату дитини важливо пам’ятати: вона повинна бути міцною і зручною для використання мамою і малюком. Безпечної, легкої в догляді, стійкої до багатьох неприємностей, що можуть трапитися з нею під час експлуатації. Універсальної, здатної прослужити не один-два місяці, а кілька років.

Для немовляти важливо вибрати ліжечко, комод, можливо, шафа, пеленальний столик, крісло для комфортного годування. Це той мінімально необхідний перелік, який у міру зростання дитини батьки зможуть модернізувати, замінювати, доповнювати: манежем, ящиками для зберігання іграшок, шафою-купе, диваном або повноцінної ліжком.

Одним з варіантів може стати придбання повноцінного комплекту всіх необхідних предметів інтер’єру, але він коштує досить дорого. Дешеві варіанти зазвичай не відповідають вимогам екологічності, безпеки і зручності, тому краще підбирати всі предмети окремо. Або ж замовити їх в одному місці.

Є загальний перелік вимог до меблів для дитячої кімнати:

  • Нетоксичні матеріали, з яких вона виготовлена. Краще натуральні, гіпоалергенні (краще за все дерево).
  • Відсутність покриття отруйними лаками і фарбами.
  • Відсутність гострих кутів, деталей, виступів, здатних травмувати дитину.
  • Ніяких отруйних квітів; краще світлі, спокійні тони.
  • Універсальність.
  • Довговічність.
  • Зручність.
  • Функціональність.

Сьогодні можна вибрати дивно універсальну ліжечко: з ящиками під ложем, комодом збоку, пеленальним столиком і навіть варіант, що трансформується в звичайну ліжко. Головними умовами повинні стати регульовані стінки, спускалась рівень нижче ложе, відсутність травмонебезпечних кутів, стійкість. Ліжечко не повинна бути дуже маленькою, інакше дитина досить швидко з неї виросте.

Не всі батьки вважають за необхідне придбання пеленального столика, але якщо цей предмет все-таки потрібен, то краще комбінувати його з іншими меблями. Він може йти в комплекті з ліжком, як було сказано вище, і з окремим комодом, економлячи місце, яке стане в нагоді, коли дитина підросте і почне пересуватися самостійно.

Важливо, щоб у пеленального столика були присутні борту: це дозволить вберегти малюка від падіння; не зайвими стануть матрацик, легко стирається або швидко відчищають, і бічна поличка, де можна зберігати гігієнічні засоби, серветки, дитячу косметику. Столик для зручності краще вибирати (замовляти) під зріст майбутньої мами: саме їй належить їм користуватися.

Будь-комод – окремий, що входить в комплектацію ліжечка, поєднаний з Пеленальник – повинен бути функціональним, мати достатню кількість ящиків і відділень для речей малюка: від повзунків і пелюшок до постільної білизни і теплих речей. Також у дитини, навіть самого маленького, знайдеться десяток-другий дрібниць: варто для них передбачити два-три невеликих ящика (краще зверху комода), тоді все необхідне виявиться завжди під рукою. Звичайно, їх можна розставити на полиці, але додаткові горизонтальні поверхні в дитячій кімнаті – це місце для збору пилу, краще цього уникнути.

Також, з цієї причини, не рекомендується наповнювати кімнату дитини м’якими меблями і м’якими іграшками.