За допомогою розвитку технологій абсолютно в будь-якій галузі, у продажу постійно з’являється велика кількість матеріалів, зовнішні і внутрішні характеристики яких значною мірою кращі, ніж у їхніх старих аналогів. Наприклад, замість полікарбонату, який був дуже популярний і застосовувався, починаючи від покриття теплиць, до створення дизайну інтер’єру, на сьогоднішній день використовується штучний камінь. Найпоширенішим видом є камінь кварцового агломерату.

Важливо мати на увазі, що за характеристиками даний камінь не схожий на раніше використовували. Виготовляється він з крихти мінерального кварцу, різних фарбувальних пігментів і органічних, природних смол. В кінцевому підсумку виходить штучний камінь, який за його зовнішніми характеристиками неможливо відрізнити від різних натуральних порід каменів.

Кварцовий агломерат відрізняється своєю підвищеною міцністю. Матеріал не боїться навіть мулових можливих ударів різними предметами, наприклад, молотком, саме тому пошкодити вироби, випаленої з даного матеріалу дуже складно. Матеріал дозволяє дуже просто за них доглядати, вироби, що виготовлені з даного матеріалу піддаються легкої чищенні будь-яким миючим засобом.

Крім всіх перерахованих якостей кварцовий агломерат також має максимальну вологостійкість. Найчастіше використовують даний матеріал для виготовлення стільниць для кухні, а значить, дана стільниця не буде вбирати воду, на ній через часом не з’явиться цвіль, і не залишаться розводи або важко виводяться плями. За рахунок існуючої низької гігроскопічності на поверхні не розмножуються різні грибки і бактерії.

Недоліків у цього матеріалу порівняно мало, і хоч було відзначено, що матеріал важко піддається пошкодженням, вони все ж можливі. Якщо матеріал пошкодився, то утворилися відколи або тріщини не можливо відреставрувати. Ще одним мінусом даного матеріалу є обмеження в його розмірах. Як правило виготовляються певні розміри плит на виробництвах. Але при необхідних великих розмірах, фахівці доречно комбінують дві або три плити і виготовляють стільниці великих розмірів.