Використання гідроізоляційних матеріалів необхідне для захисту будівельних конструкцій від можливого несприятливого впливу агресивного, вологого середовища, найчастішим впливом є тиск води.

Матеріали даної групи відрізняється своїми особливими властивостями такими як, довговічність, водостійкість, водонепроникність, а також задоволення всіх вимог згідно з нормами.

Специфіка застосування гідроізоляційних матеріалів дуже обширна, здійснюється внутрішня і зовнішня захист підземних споруд, гідроізоляція опор мостів, гребель, басейнів, водойм і багатьох інших.

Тобто завдяки гідроізоляції здійснюється захист поверхні від контакту з водою. Крім того гідроізоляція максимально підвищує стійкість поверхні до можливої ​​корозії.

Дуже давно почалося застосування гідроізоляційних матеріалів. Ще кілька тисяч років тому природні смоли і бітум використовувалися як в’яжучий і гідроізоляційні матеріали. На сьогоднішній же день штучні або природні бітуми і матеріали з їх використанням, вважаються одними з найбільш надійних гідроізоляційних матеріалів. Серйозними конкурентами на основі бітумів вважаються синтетично створені смоли, полімери та матеріали на їх основі.

Фахівці відзначають, що за функціями розрізняють антикорозійну і інфільтраційної гідроізоляцію.

Антикорозійна гідроізоляція необхідно для захисту заглиблених будівельних конструкцій які контактують із ґрунтовими водами. До них можна віднести тунелі підвали шахти різні гідротехнічні споруди і багато іншого. Другий вид гідроізоляції здійснює захист від вологи наземні споруди які використовуються для обробки різних видів конструкцій. Водонепроникне покриття максимально запобігає можливість попадання вологи в структуру будматеріалу і зупиняє корозійні процеси. гідроізоляція класифікувати можна по-різному в залежності від критеріїв які важливі на конкретних умовах. Тобто вона може бути внутрішні і зовнішні відповідно до місця використання. Первинна або вторинна по особливості її застосування. Змонтована, обмазочна, обклеювальна в залежності від технології її нанесення.

всі гідроізоляційні заходи проводяться в процесі ремонту будівництва або реконструкції будівлі. Винятком є ​​лише конструкційна гідроізоляція. Даний етап захист від вологи на себе беруть виробники будматеріалів здійснює добавку в складі спеціалізоване гідрофобіщірующі добавки. велика різноманітність видів гідроізоляційних матеріалів наявних різних технологій необхідно для того щоб кожен забудовник міг знайти для себе індивідуальний і ідеальний варіант для конкретного об’єкта.

Гідроізоляційні роботи – це складний і великий комплекс заходів який включає в себе розрахунок і вибір монтаж відповідних матеріалів проектування і багато іншого. В кращому випадку якщо всіма даними комплексу заходів будуть займатися досвідчені і кваліфіковані інженери а також майстри потрібною освітою і стажем роботи. Від якості матеріалів і виконаної роботи багато в чому залежить комфорт і термін експлуатації. Ціна гідроізоляції дуже низька, якщо порівнювати з вартістю ремонту, тому не варто на цьому економити. Залишається лише вибрати компанію, яка буде здійснювати дану установку.