До м’яких меблів відносяться різноманітні дивани, крісла, тахти, пуфи, кушетки, софи. Асоціюються м’які меблі зазвичай з комфортом, без якого немислимий жоден сучасний інтер’єр.

Щоб прикрасити інтер’єр свого житла сучасної якісної і красивими меблями, варто відповідально підійти до її вибору.

Факти з історії

Уже в далекій давнині людина прагнула до комфорту, укладаючи на підлогу гілки, солому, шкури тварин. Поява меблів пов’язано з переходом до осілого способу життя, з освоєнням різних прийомів і способів обробки та обробки наявних матеріалів. Так, дерево стало найпоширенішим матеріалом для виготовлення меблів.

Історія появи і розвитку меблів пов’язана з історією появи архітектурних стилів. У ній відбилися еволюція суспільних смаків і поглядів, різні соціально-побутові уклади існуючого суспільства. Зміна стилів породжувала появу нових уявлень про композицію інтер’єру, нових видів і конструкцій м’яких меблів. Національні смаки і традиції також знайшли своє вираження в елементах створюваної тим чи іншим народом меблів.

Цікаво походження слова «меблі». Воно походить від французького – meuble. А у французьку мову, швидше за все, прийшло з латини, де – mobile означає рухоме майно. Слово «кушетка» теж родом з Франції. Кушетка – це невеликий диванчик, іноді з голови, мала софа.

Меблі можуть бути м’якою, напівм’якої і жорсткою. Характеристиками меблів є різноманітні фактура, колір і текстура. Вони обов’язково підбираються відповідно до інтер’єру приміщення.

Останнім часом великою популярністю користується багатофункціональна меблі, що поєднує властивості різних видів. Це досягається шляхом трансформації або блокування окремих предметів. З самих звичних механізмів для трансформації виділяється диван «книжка». За допомогою цього нехитрого механізму диван швидко перетворюється в ліжко і навпаки.

Комплекти сучасної м’яких меблів можуть бути у вигляді різного поєднання елементів. Це одне крісло, диван і пуф, розташовані окремо, два диванчика, диван і два крісла, або значне з’єднання кутового дивана, крісел і пуфів.