Головним завданням установки грат на вікна є захист приміщень від проникнення нежданих гостей. В останні десятиліття вони стали звичним елементом вікон офісів, квартир нижніх поверхів і приватних будинків.

Захисні конструкції для вікон розрізняються за способом виготовлення, дизайну і наявності або відсутності замкових механізмів. На відміну від кованих та комбінованих ціна зварних конструкцій демократична. Купити решітки на вікна зварні можна тут.

Переваги зварних решіток

Вибираючи захист власних вікон найчастіше споживач орієнтується на вартість і простоту монтажу. Важливий дизайн конструкції, особливо для жителів багатоквартирних будинків. У цьому випадку доводиться підбирати оформлення відповідно до вже встановлених на сусідніх вікнах.

До переваг захисних конструкцій можна віднести наступне:

  • безпеку. Зварні конструкції виконують з урахуванням міцності і стійкості на злам з кроком між прутами не більше 16 см;
  • надійність. Демонтаж і псування решітки без спеціальних пристосувань зробити досить складно. У гратах, доповнених поперечними прутами жорсткість конструкції збільшується в рази;
  • вартість. Зварні решітки доступні за ціною. Чим простіше конструкція, тим нижче цей показник. Наявність кованих прикрас збільшує вартість конструкції.

Способи монтажу

Вибравши варіант конструкції, варто задуматися над тим яким способом прикріпити її до віконних прорізів. Для зовнішнього монтажу зварних решіток застосовують найпоширеніші способи кріплення:

  • За допомогою зварювання. Даний спосіб вважається найбільш надійним. Для кріплення таким способом знадобиться зварювальний апарат та металеві штирі;
  • Кріплення за допомогою болтів. В даному випадку до грат приварюють вушка, через які конструкцію прикріплюють до отворів в стіні;
  • Наскрізне кріплення. Зручний і простий спосіб кріплення для стін малої товщини. Використовують його найчастіше в дерев’яних будинках. Мінус такого способу – не естетичний вигляд. З внутрішньої сторони кріплення необхідно замаскувати.

Правила проведення монтажних робіт

Для установки грат на вікна звареним способом необхідно нарізати металеві штирі довжиною від 12 до 16 см. У віконному отворі роблять розмітку для штирів. По периметру їх повинно бути 6.

В отворі за допомогою перфоратора просвердлюють отвори завглибшки трохи більше довжини штиря. Отвори свердлять на обрамленні решітки строго по розмітці.

Зварену конструкцію піднімають на вікно. Встановлюють штирі в отвори, і приварюють їх до ґрат.

Болтове з’єднання вимагає приварювання вушок до конструкції решітки. Таких вушок має бути не менше 10, щоб забезпечити максимальну надійність. Для анкерних болтів просвердлюють по розмітці отвори в отворі, і виробляють монтаж решітки. Для незнімних конструкцій болти растачивают. У дерев’яних будівлях використовують саморізи.

Для наскрізного кріплення на обрамленні решітки роблять отвори, через які виводять болти у внутрішнє приміщення. Потім їх затягують і маскують. Важливо! Таким способом установлюють ґрати накладним способом. Розмір конструкції повинен перевищувати розмір віконного отвору.

Все частіше грати крім захисної функції виконують ще й декоративну. Виробники зварних решіток пропоную різні варіанти оформлення. Найголовнішим критерієм вибору конструкції повинні служити міцність з’єднань і товщина сплавів.