Правильний догляд за дерев’яними меблями

Дерев’яні меблі на вигляд прості та невибагливі, проте за ними теж потрібно правильно доглядати. Так вони не тільки прослужать довше, але і будуть при цьому як і раніше добре виглядати.

Як чистити дерев’яні меблі

Користуйтеся м’якими ганчірочками з фланелі або сукна (оксамит теж підійде). Ганчірка обов’язково повинна бути сухою.

Намагайтеся обійтися натуральними засобами, так як агресивні хімічні склади шкодять дерев’яній поверхні. Поліровані меблі від https://klen.ua/mebel/ можна очистити за допомогою суміші рослинного масла зі спиртом (1: 1), воску і промокальним папером (втерти віск в пляму і пропрасувати через папір теплою праскою).

Відбитки пальців добре прибирає тальк.
Реп’яхову олію або розведений в скипидарі віск можна застосувати для очищення дорогих порід дерева.

Подряпин допоможуть позбутися розчин йоду або суміш оливкового масла і червоного вина (для меблів з горіха, дуба, червоного дерева).
Тріщини можна замазати бджолиним воском.

Від чого берегти

 1. Комахи
  Жуки-деревоточці часто пошкождують дерев’яні меблі, причому ще на складі. Тому перед покупкою перевіряйте, чи немає на поверхні підозрілих отворів і дрібного жовтого пилу. Для профілактики обробіть меблі спеціальним засобом, а якщо комахи вже завелися, то змастіть поверхню вазеліновим маслом тричі, з перервами в три тижні.
 2. Волога
  Перший ворог для дерева – вологість, вірніше, її перепади. Якщо меблі регулярно пересушуються, а потім набирають вологу, то вони швидко приходять в непридатність і йдуть тріщинами. Подбайте про кондиціонер влітку і зволожувачі взимку, не ставте меблі близько до батарей або обігрівача.
 3. Сонце
  Прямі сонячні промені швидко висушують дерево, воно вигорає, а лакована або полірована поверхня тьмяніє і тріскається.
 4. Подряпини
  Особливо помітні на полірованій поверхні. Тому користуйтеся окремим місцем для чашок та іншого посуду, серветками і скатертинами. При перестановці НЕ тягніть меблі по підлозі, а піднімайте і переносьте. Використовуйте накладки для ніжок дерев’яних стільців: вони приглушують шум і бережуть ніжки від ударів.
 5. Пил і ворс
  Для прибирання ворсу і дрібного пилу користуйтеся целюлозною злегка вологою серветкою. Вона не залишає вологи на поверхні меблів і при цьому добре видаляє всі дрібні порошинки і ворсинки.