Настав час розглянути всі підлогові покриття окремо, дізнатися їх плюси, мінуси, вимоги до чорнової підлоги і експлуатаційні характеристики.

Ламінат

Як вибрати ламінат?

Одне з найпоширеніших підлогових покриттів, придбати яке можна на сайті https://free-dom.com.ua/. Щоб зрозуміти переваги, недоліки, досить знати технологію виготовлення.

Отже, ламінат являє собою сендвіч з декількох шарів. Знизу вгору: меламиновая підкладка, стабілізатор, плита ХДФ, крафт-папір, декоративне покриття, захисний шар.

Так як всі частини пирога буквально просякнуті клеєм, різними смолами, говорити про екологічність не доводиться. Особливо стосується дешевого ламінату без відповідних сертифікатів безпеки.

Решта мінусів: непереносимість високої вологості або води, високі вимоги до основи, можливість здуття, скрипу мостин.

Серед основних переваг:

  1. Декоративність. Більше різноманітність вибір кольорів, малюнків.
  2. Оптимальне співвідношення ціна-якість. Можна знайти покриття за доступною, середній ціні.
  3. Простота укладання. Головне правильно вибрати підкладку, підготувати підставу.
  4. Довговічність. За умови якісної дошки, правильного укладання, дотриманні вимог експлуатації.

Лінолеум

На відміну від попередніх, це підлогове покриття продається в рулонах, що одночасно плюс і мінус. Перевага у швидкості монтажу: розстелив, підрізав, готово!

Недолік в транспортуванні: якщо коробки ламінату вміщаються в легкову машину, то для перевезення рулону лінолеуму потрібно вантажне таксі, а також вантажники, щоб занести на поверх.

З переваг виділяють високу теплопровідність, декоративність, низьку вартість. До недоліків крім транспортування можна віднести відносну неекологічність: ПВХ низької якості може виділяти формальдегіди.

Паркет

Паркет в інтер’єрі завжди вважався символ достатку і ексклюзивності. Варто дорожче більшості підлогових покриттів (особливо якщо декоративний шар виготовлений з цінних порід), але вартість виправдана 100% натуральністю, довговічністю.

Ламелі виготовляють з натуральної деревини, яка обумовлює гідності готового статі: шумоізоляція, комфортна температура без підігріву, можливість ремонту пошкоджених дощок.

Другий за вартістю мінус паркету – складності з відходом. Крім того, що періодично доведеться оновлювати захисне покриття (віск або масло), слід враховувати особливості збирання: деякі види навіть не можна мити.