Всі ми піклуємося про безпеку нашого житла: ставимо міцні двері, сигналізації, а також встановлюємо надійні дверні замки. Саме вони гарантують безпеку нашого майна і зручність користування.

Види замків

По виду запірного механізму розрізняють наступні типи замків:

Сувальдні. Вважаються стійкими до зломів з усіх існуючих видів. Їх популярність обумовлена специфікою роботи механізму і його конструкцією. Їх часто використовують в фінансових установах та в сейфах, купуючи їх здесь.

Надійність забезпечується кількістю замикаючих деталей: чим їх більше – тим більш надійною вважається конструкція. До недоліків цього типу замків відносяться їх габарити, а також форма ключів, що має велику кількість гострих країв, які можуть зіпсувати кишені або сумки. До мінусів також можна віднести ширину замкової щілини.

Циліндрові замки підрозділяють на врізні і накладні. Конструкція замку являє собою складну систему, яка містить в своєму складі сувальдний механізм, циліндр і сердечник.

Смартлоки відрізняються від звичайних замків тим, що включають в свою конструкцію крім механічної частини – електронну. На табло замку розташовані цифри, пристрій кодується за допомогою введення в систему певної комбінації.

Крім числової послідовності для відмикання дверей необхідний ще і фізичний ключ. При введенні невірної комбінації відкрити двері тільки за допомогою ключа не вийде, так що для потрапляння в квартиру необхідні дві складові: пароль і ключ.

За типом установки:

Врізні замки. Метод монтажу зрозумілий за назвою – конструкцію врізають в дверне полотно.
Накладні (коробчаті). Замок накладається на поверхню дверного полотна, іноді він вбудовується в спеціальний паз.

Рекомендації по вибору

При виборі та монтажу дверного замка слід в першу чергу звертати увагу на товщину і матеріал дверного полотна, а також на місце, де двері знаходиться. На етапі підбору дверного замка необхідно враховувати рівень його секретності. Щоб запобігти можливості злому варто подбати про оснащення замку Бронепластини.

Якщо вам необхідно підібрати замок на вхідні двері садибного будинку, який огороджений високим парканом, можна обійтися ригельним замком. На двері, яка веде в квартиру або будинок, не огороджений парканом, краще встановити сувальдний або циліндровий замок.

Для дерев’яних дверей необхідні легкі замки – сталеві конструкції не підійдуть через свою вагу.