1. Визначтеся з типом лінолеуму

Лінолеум виготовляються з самих різних матеріалів натурального і синтетичного походження. Для вибору відповідного покриття потрібно знати про їх переваги та недоліки. купить офисный линолеум можна за посиланням.

Натуральний проводиться з льняного масла, вапняку, деревної і пробкової муки, а також соснової смоли, джуту та природних барвників. Простий у догляді, екологічний, стійкий до стирання. З недоліків – крихкість, відсутність вологозахисту і висока ціна.

Полівінілхлоридний – найпоширеніший лінолеум. Виготовляється з одного або декількох шарів ПВХ без основи або на тканинній, нетканій або вспененном підставі. Серед переваг: низька теплопровідність, стійкість до гниття і різноманітний дизайн. До мінусів відносять чутливість до перепаду температур і нестійкість до хімії.

Алкідний отримують шляхом нанесення на тканинну основу алкідних і гліфталевих смол з пігментами. Відрізняється підвищеною тепло- і звукоізоляцією, зносостійкість і простотою в догляді. При цьому нееластичний і тріскається при низьких температурах.

Коллоксіліновий – одношаровий лінолеум, який складається з нітроцелюлози з додаванням гіпсу і сурику. Плюсами є еластичність, вологостійкість і природний блиск. Мінуси: схильність до усадки, чутливість до перепадів температур.

Релін – лінолеум, в основі якого каучук і перероблена гумова крихта. Володіє високою еластичністю і вологостійкістю, але при цьому виділяє шкідливі речовини і використовується тільки в нежитлових приміщеннях.

2. Виберіть клас використання

Всього розрізняють три групи лінолеуму: для житлових, службових або офісних, а також виробничих приміщень. Їх ще називають побутовий, напівкомерційний і комерційними. Покриття відрізняються товщиною захисного шару: для першої групи вона становить 0,15-0,25 мм, для другої – 0,4-0,6 мм, а для третьої – 0,7 мм.

Кожній категорії відповідає певна цифра: 2 – для житлових, 3 – для службових, 4 – для промислових.

Всередині груп лінолеум додатково діляться на класи за інтенсивністю впливу:

  1. низька;
  2. середня;
  3. висока;
  4. дуже висока.

Всього десять класів від 21 до 43. Наприклад, 23 клас – це лінолеум для житлових приміщень з високим навантаженням.

Виходячи з цього, для прихожих і коридорів рекомендується використовувати лінолеум 23, а краще 32 або 33 класу. Для кухні і вітальні підійде 22, 23 або 31 клас, а в спальні можна обійтися навіть 21. На балконі і лоджії будь-якої лінолеум швидко прийде в непридатність через складні умови, тому достатньо буде 21-22 класу.

3. Врахуйте структуру і тип основи

По внутрішній структурі лінолеум ділиться на гомогенний і гетерогенний. Останній, в свою чергу, може бути на спіненої або повстяній основі.

У гомогенного або однорідного лінолеуму одна і та ж структура по всій товщині.

Гетерогенний відрізняється неоднорідною структурою з декількох шарів.

4. Уточніть ширину

Лінолеум продається в рулонах стандартної ширини від 1,5 до 5 м з кроком в півметра. Потрібний розмір підбирається виходячи з ширини кімнати з урахуванням припуску по 8-10 см з кожного боку. Запас необхідний на підгонку малюнка і підрізування у випадку нерівних стін, ніш або порогів. Те ж саме стосується і довжини.

5. Підберіть малюнок

Специфіка виробництва лінолеуму дозволяє наносити на його поверхню будь-які декоративні візерунки. Найчастіше це імітація паркету, плитки, каменю і різних природних матеріалів. Також є яскраві однотонні забарвлення, абстракції і геометричні візерунки.