Вітальня вважається однією з найважливіших зон в квартирі, адже саме тут збирається вся родина вечорами і зустрічають гостей. При облаштуванні цієї кімнати хочеться максимально ефективно використовувати простір, не захаращуючи його зайвими деталями.

При цьому необхідно зберегти функціональність і місткість приміщення, облаштувавши місце для зберігання речей, аксесуарів і побутових приладів. Для цього ідеально підійде шафа-купе, придбати яку, так само, як і замовити виготовлення за індивідуальними параметрами, можна на https://mebel-nova.com.ua. Наявність такого предмету меблів дозволить власникам складати необхідні повсякденні предмети в одному місці, приховавши їх від сторонніх очей, і раціонально використовувати кожен метр.

Функції. При плануванні дизайну шафи-купе визначте функції, які він повинен виконувати. Для віталень зазвичай виділяють такі:

Місткість. У невеликих квартирах простір обмежений, тому кожен сантиметр використовують раціонально. Наприклад, якщо дуже захотілося купити стакани з квіточками, але під них не вистачило місця на кухні – відведіть місце в шафі-купе під посуд.

Компактність. Зберігання таких побутових приладів як праска, пилосос, прасувальна дошка, фен або м’ясорубка більше не стануть на заваді. Тепер їм усім знайдеться місце в новому шафі.

Одна з функцій шафи-купе – гардеробна. Зайву верхній одяг і взуття можна міняти місцями з основним шафою в коридорі, не захаращуючи його.

Багато хто забуває про цікаву особливість шафи-купе. Вона може служити: доповненням інтер’єру, розбивати приміщення на зони, а також візуально розширювати простір за допомогою дзеркал.

Параметри
Після визначення функціональної частини, перед покупкою або замовленням меблів зверніть увагу на ряд таких параметрів:

Шафа-купе повинна бути місткою. Якщо в квартирі високі стелі – використовуйте їх по максимуму, тим самим розширюючи місце для зберігання речей.

Розподіліть рівну кількість відкритих і закритих секцій. У них ви можете зберігати як документи, так і різноманітні дрібнички, при цьому не втрачаючи час на пошуки.

Якщо планується ніша для телевізора, комп’ютера або розташування робочого місця – зробіть попередні виміри декількох варіантів.

Поради при виборі

Переглянувши купу фотографій дизайнерських ремонтів, багато покупців бажають замовити саме таку шафу, як на картинці. Але в більшості випадків вони не враховують найпростіші правила.

Визначте, де буде стояти шафа-купе і яку функцію виконуватиме. Якщо планується вбудовувати телевізор по центру – попередньо виберіть техніку і замовляйте меблі під її параметри. Якщо вбудовується в стіну – чи потрібна дзеркальна поверхня, висувні корзини та інші аксесуари.

Вона не повинна вибиватися із загального інтер’єру, гармонуючи з навколишніми предметами. Сьогодні доступні різноманітні матеріали, кольори і покриття, які допоможуть зробити шафу-купе яскравим елементом в квартирі.

Оскільки це центральний предмет в кімнаті, він повинен бути симетричним, особливо якщо дверцята декоровані. Інакше виникне відчуття дисгармонії.

Ці нескладні поради допоможуть зробити правильний вибір і уникнути неприємностей після придбання шафи-купе для вітальні. Вдалих покупок!