Безперечно, солідні і якісні металеві вхідні двері від гідного виробника не тільки стануть чудовою прикрасою вашого інтер’єру, але і забезпечать безпеку вашій оселі.

Але що ж саме необхідно, щоб вхідні двері якісно виконувала свої безпосередні функції, а саме захищала від проникнення сторонніх осіб?

Для цього, крім надійного сталевого дверного полотна, конструкція повинна бути доповнена сучасними надійними запірними механізмами і дверною фурнітурою (шпінгалети, ручки, замки, засувки та інші). Перше, на що варто звернути увагу, – дверний замок.

У спеціалізованих магазинах представлений широкий асортимент різних запірних пристроїв. Однак без належних знань розібратися в їх якості і надійності не представляється можливим.

Існує класифікація замків, в основі якої лежать такі якості:

  • міцність;
  • секретність;
  • стійкість до розтину.

Є замки, які можна легко розкрити навіть без спеціального інструменту. Але є й інші, більш складні механізми. Слід зазначити, що серед фахівців існує думка, що немає такого запору, який неможливо відкрити.

Адже люди, які цим займаються, також «удосконалюють» свої навички. На кожну дію є протидія, з цим, на жаль, не посперечаєшся.

Таким чином, при виборі замка потрібно брати до уваги наступне:

  • які саме інструменти можуть знадобитися для її розкриття;
  • наскільки гучним і тривалим буде цей процес.

Секретність – це якість визначає стійкість запірного механізму до розтину і залежить від кількості комбінацій, до кожної з яких може підходити тільки один ключ. Чим вище секретність, тим складніше відкрити замок за допомогою слюсарного інструменту або відмички.

Надійність передбачає число циклів спрацьовування (відкриттів і закривань), яке закладено в даному механізмі, а також здатність перешкоджати силовому впливу.

Залежно від типу установки все замки діляться на:

  • навісні;
  • накладні;
  • врізні.

Навісні замки

Даний тип замків призначений для дверей підсобних приміщень, тому розповідати про них докладно в цій статті не має сенсу.

Фахівці не рекомендують використовувати їх і для гаражів, так як зламати таке запірний пристрій не складає труднощів. Винятком є ​​секретні навісні замки.

Накладні замки

Накладний замок теж є не найнадійнішим запірним пристроєм, проте багато хто воліє саме його через невисоку вартість і простоту монтажу.

Слід враховувати, що накладної замок досить просто зламати. Спосіб злому залежить від напряму відкриття вхідних дверей.

Якщо двері відкриваються всередину, то потрібно лише докласти достатнє зусилля при натисканні на неї, в результаті чого зірветься відповідна планка.

При відкриванні дверей назовні все залежить від того, наскільки міцно закріплений замок. Крім перерахованих недоліків, такі запірні пристрої не естетичні і псують зовнішній вигляд дорогої двері.

Врізні замки

Вони є найбільш надійним запірним пристроєм. Такий замок розташовується всередині гнізда, що знаходиться в масиві дверний обв’язки. Крім того, його установка ніяк не позначається на зовнішньому вигляді дверей.

Врізний замок повинен бути доповнений корпусом, клямкою і косячной накладкою. Більш складну конструкцію являє собою запірний пристрій, забезпечене язичком і отвором для шпинделя.

Язичок працює при повороті дверної ручки і шпинделя, а клямка – при русі ключа в замку.

У пазу на одвірку встановлюється приймаюча накладка. На зовнішніх дверях з врізними замками монтуються прийомні накладки ящикового типу, які підсилюють надійність конструкції.

Засувка доповнюється валиком, виконаним з твердих сортів стали, тому її неможливо пошкодити звичайною ножівкою.

Ригелі запірного пристрою розташовуються усередині стіни. Захисні двері доповнюються такими замками, так як їх ригелі відрізняються високою надійністю.

Замки діляться на механічні, електромеханічні і електромагнітні. Найбільш поширеними і надійними є перші. За типом запірного пристрою вони бувають сувальдними і циліндровими.

Механічні замки:

  • Сувальдні замки. Замки цього типу відкриваються ключами- «метеликами» і відрізняються високою надійністю (якщо забезпечені мінімум 6 сувальдами і мають вузьку свердловину для ключа). Сучасні сувальдні замки можуть бути перекодовані на інший ключ в разі втрати вихідного.
  • Циліндрові замки. Вони відкриваються так званими англійськими ключами. В основі запірного механізму лежить комплект пружних штифтів, пластин і кульок різних розмірів. Для забезпечення достатньої надійності замок повинен бути оснащений не менше ніж 5 штифтами. Циліндри замків мають овальну або круглу форму. Профіль механізму може повторитися лише через кілька сотень тисяч примірників. Такий замок може бути забезпечений звичайним ключем і бічним кодом, що збільшує кількість комбінацій циліндрів, що значно підвищує надійність замку. Корисно знати, що циліндрові механізми (личинки) є взаємозамінними. Це ще більше підвищує секретність запірного пристрою. Крім того, в разі втрати ключа можна поміняти не весь замок, а тільки личинку.

Як сувальдні, так і циліндрові замки можуть бути многозасовнимі. Так, циліндр замка може поєднувати механічний і електричний код.

В цьому випадку в нього може бути закладена програма, що дозволяє відкривати двері лише в певний час або заблокувати замок при втраті ключа.

Електромагнітний і електромеханічний замки

Вони відрізняються високою секретністю і можуть забезпечуватися різною кількістю ригелів. У разі необхідності можлива швидка перекодування механізму. Найчастіше такі замки встановлюються в поєднанні з системою відеоспостереження.

Можуть також використовуватися магнітні картки, кодові замки та інші. Магнітні замки мають високу зносостійкість. Фахівці рекомендують віддавати перевагу виробам шведських виробників.

У продажу також представлені так звані дискові моделі (фінські). Це циліндрові замки з дисками замість штифтів. Вони врізаються в двері на висоті 100 см від підлоги.