Використання сучасних автоматичних систем зрошення дозволяє підтримувати зелені насадження у відмінній формі, не докладаючи значних зусиль, і істотно заощаджуючи час, необхідний на догляд.

Правильно підібрані і встановлені елементи поливальних пристроїв самостійно здійснюють заходи щодо регулярного зрошення ділянки, практично повністю виключаючи втручання людини в процес поливу.

Залежно від розмірів ділянки і характеристик грунту зазвичай використовують одну або кілька систем зрошення різних типів. наприклад:

  • роторний полив застосовується для великих ділянок;
  • віялова система буде оптимальним варіантом при наявності окремо розташованих рослин і для газонів;

Віяловий, або статичний, дождеватель

  • крапельне зрошення сприятливо для теплиць і парників;
  • МР-ротатор ефективний там, де можливий вплив вітру і, як наслідок, відхилення струменя води від необхідної точки впливу.

Система роторного поливу, зокрема mp rotator хантер, відмінно зарекомендувала себе при використанні на великих ділянках газонів. Сильна струмінь води здатна з однаковою ефективністю впливати на десятках квадратних метрів зрошуваною території, але слід пам’ятати, що потужний роторний полив може погубити слабкі і ніжні рослини, тому застосування його має бути відповідно до типу зелених насаджень і загальною характеристикою газону.

Робота автополива

Силу струменя і дальність розбризкування можна регулювати в віяловій системі зрошення, тому для поливу декоративних насаджень, а також окремо зростаючих рослин такий спосіб зрошення буде найкращим варіантом.

Регулярний полив в теплицях за відсутності господаря, зрошення ягідних кущів і вимогливих до постійного підтримання вологості грунту рослин успішно здійснюється крапельної системою поливу, де волога регулярно і дозовано доставляється безпосередньо до коренів насаджень.

Контролювати витрату води, стабільно здійснюючи полив незалежно від сили і напряму вітру допомагає система МР-ротаторного зрошення.

Загальні переваги, характерні для будь-яких систем автоматичного поливу:

  • значна економія часу;
  • низька витрата води;
  • можливість регулювати подачу води для кожної ділянки;
  • можливість поливу будь-якого типу рослин;
  • рівномірний регулярне зрошення;
  • підтримання зелених насаджень в ідеальному стані.

При монтажі автоматичних систем поливу необхідно завчасно скласти план ділянки з розташуванням всіх видів насаджень. Після чого розраховують глибину залягання труб і місця установки розбризкувачів.

Склавши проект, в якому відзначені типи зелених насаджень і приємним для їх зрошення елементи, приступають безпосередньо до збірки системи: укладання труб, встановлення розбризкувачів, підключенню до електронного блоку управління.

Правильно спланована і змонтована система автоматичного поливу гарантує якісну і стабільну роботу протягом декількох років.