Мода на екзотичні предмети інтер’єру з’явилася не так давно.

Втім, за останні 5 років у багатьох будинках там, де стояли міцні серванти з кришталевими фужерами висіли вишиті пейзажі невідомої місцевості, оселилися африканські маски і плетені меблі.

Ми радимо не пускатися в крайності і не збирати під своїм дахом всього того, що називається екзотичним, а зупинитися на чомусь одному.

Наприклад, на ротангових меблів, яка допоможе наповнити ваш будинок одночасно і екзотикою, і індивідуальністю, і стилем, і красою.

Секрет виробництва меблів з ротанга

Ті якості, якими володіє ротангові меблі, викликають безліч питань. Адже, дійсно, важко віриться, що натуральний пальмовий стебло може бути настільки довговічним і стійким до пошкоджень. Весь секрет криється в технології обробки ротангових ліани.

По-перше, виробництво меблів з ротанга – процес безвідходний. Стебло ліани очищають від кори, сучків і молодих пагонів і ретельно калібрують.

Калібровані стебла стають основною сировиною для прекрасних крісел, столиків, диванів і ін. А кору використовують для того, щоб обплітають стики і кути.

Іноді кору залишають на ліанах, тоді створюється прекрасна еко-меблі в стилі кантрі, яку найчастіше використовують в заміських будинках.

У виготовленні меблів з ротанга не обійтися без спеціальної теплової обробки матеріалу, адже саме завдяки пару, стебла набувають свою гнучкість і стійкість до пошкоджень.

Це дозволяє робити меблі вручну, без використання будь-то суперсучасної техніки. Саме тому меблі ротанга – не з дешевих, адже в кожен виріб вкладена частинка душі самого майстра.

Особливості догляду

Порівняно з іншими матеріалами для виготовлення меблів, ротанг абсолютно не вибагливий у догляді.

Незважаючи на те, що до впливу опадів меблі ротанга вважається стійкою, не бажано залишати їй під сильною зливою, слідом за яким з’являється відразу палюче сонце.

Така різка зміна кліматичних умов може привести до зміни форми всього вироби. Тому після дощу краще протерти екзотичну меблі сухою м’якою ганчіркою і прибрати в тінь.

До речі, регулярне протирання – це максимальний догляд, який ви можете забезпечити меблів з ротанга.

Якщо ж ротангові вироби коштують в закритому приміщенні, постарайтеся не ставити їх поблизу опалювальних приладів. У всьому іншому у вас є право робити зі своїми меблями все, що завгодно.