Алюміній завдяки своїм фізичним, хімічним та естетичним характеристикам повсюдно застосовується для виготовлення віконних конструкцій.

Найпопулярніші варіанти, де використовується цей метал або його сплави: віконні профілі, фасади (зокрема вітражі), світлопрозорі покрівлі.

Для відповідності такій системі підвіконня також мають виготовлятися з алюмінію. Але сучасні варіанти сумісні коїться з іншими матеріалами: деревом, ПВХ.

Переваги

Одна з провідних переваг алюмінію – тривалий термін використання. У середньому він дорівнює 60-80 років, а деяких конструкцій доходить до 100 років.

Це, поряд із довговічністю алюмінієвої віконної конструкції загалом (яка теж може служити до 80-100 років), пояснює гарний запас за часом експлуатації.

Інші переваги алюмінію як конструкційного матеріалу:

  • механічна міцність – стійкість на удар, вигин;
  • пластичність та легкоплавкість;
  • хімічна стійкість – шар оксиду захищає метал від подальшого окиснення;
  • пожежна безпека;
  • гігієнічність – метал легко миється, а за бажання можна використовувати спеціальні антибактеріальні добавки з іонами срібла;
  • екологічність – він легко переробляється, видобувається з мінімумом відходів, не виділяє летких сполук або пилу при експлуатації;
  • різноманітність варіантів фарби, ламінування, іншого декорування.

Додатково алюміній можна легувати, якщо додати кремній та магній. Таким чином, можна збільшити міцність сплаву. Але і коштуватиме суміш коштуватиме дорожче за чистий метал.

Чому алюмінієві підвіконня «тепліші», ніж пластикові?

Всі метали проводять тепло в рази краще ніж неметалеві суміші. Висока теплопровідність алюмінію для підвіконня робить його навіть «теплішим», ніж ПВХ.

Якщо пластикові елементи є перешкодою, тому що добре ізолюють теплові потоки, то алюміній, навпаки, вільно пропускає тепло від радіатора.

Завдяки цьому підвіконня добре обігріває вікна та весь простір над радіаторами. Потоки нагрітого повітря добре циркулюють по всьому приміщенню, забезпечуючи перемішування повітряних мас та підтримку комфортного мікроклімату.

Рівномірний розподіл тепла віконним профілем і кімнатою в цілому збільшує енергоефективність приміщення, відповідно, допомагає економити на опаленні.

Висновки

Алюміній забезпечує міцність підвіконня, невелику вагу, екологічність, ефективний розподіл повітряних потоків від радіатора. Ці переваги пояснюють популярність таких конструкцій.

Алюмінієві підвіконня сумісні з усіма видами віконних систем: пластиковими, металевими, дерев’яними. Їх можна встановлювати на балкони, лоджії, тераси, квартири, магазини, офіси, кафе.