У більшості випадків, в сім’ї за приготування їжі відповідає жінка. Саме домогосподарка повинна планувати розстановку меблів. В цьому випадку практичність допоможе зберегти не тільки час, а й уникнути травм (опіків, порізів).

Кутові кухні: мрія будь-якої господині

Досвідчені дизайнери пропонують використовувати кутове розташування предметів кухонних меблів. Зазначений варіант дозволять ефективно використовувати робочий простір.

Для кухні рекомендуються світлі тони. Вони повинні бути, як на стінах, так і на підлозі. А ось меблі краще всього вибирати темних відтінків. Кухонний гарнітур повинен виділятися.

Спеціальні комплекти кухонних меблів стоять сьогодні трохи дорожче. Купуючи меблі з одного предмета, навряд чи вдасться багато заощадити. Говорячи про конструктивну матеріалі меблів, краще використовувати дерево.

Однак метал і пластик так само допустимі (їх ми не рекомендуємо через високу вартість).

Коректне розташування, яке не заважатиме

Домогосподарка під час приготування їжі активно переміщається по кухні:

  • нарізка овочів (стіл);
  • термічна обробка (для варки поверхня);
  • миття посуду (мийка або посудомийна машина).

Якщо простір буде захаращене шафками, на які господиня буде постійно наражатися, це значно знизить темпи приготування їжі, а так само збільшить ймовірність отримання ударів.

Слід пам’ятати, що побутову техніку для кухні найкраще вбудовувати в стіл. Це дозволить не тільки зберегти її від можливих пошкоджень, а й заощадити місце.

Хоча наведене правило може не поширюватися на витяжку. Але посудомийна машина і газова плита однозначно слід заховати в стіл.

Вузький підлоговий шафа може служити сховищем не тільки посуду. Але і сухих продуктів. Мова йде про борошно, крупи, олії і т. д. У подібному шафі, перша полку від підлоги повинна знаходитися на відстані не менше, ніж 15-18 сантиметрів від підлоги.

Найкраще використовувати загартоване скло. Якщо хто-небудь з домочадців ненавмисно пнёт шафа, з великою ймовірністю можна стверджувати, що він легко це витримає.