В нашому побуті кабель ШВВП знайшов досить широке застосування. Він виглядає як плоский шнур з вініловою оболонкою та ізоляцією. Основне призначення – це електричне з’єднання побутової техніки, апаратури та інших приладів.

Досить популярний ШВВП в якості подовжувача, але при цьому напруга мережі не може перевищувати значення в 380 В. Найчастіше ізоляція кабелю має білий колір, іноді зустрічається чорне забарвлення. Цей показник ніяк не відбивається на ціні.

ШВВП можна вважати досить безпечним, адже він не підтримує горіння навіть під час короткого замикання. Варто враховувати, що ця властивість характерна для поодинокого прокладення. Струмопровідна жила не може бути нагріта до температури вище 70 градусів.

Існує кілька модифікацій дроти залежно від його конструкції і властивостей. Якщо в маркуванні є буква «Л», то жили провідника виконані з лудженої міді. Абревіатура «Н» говорить про те, що ШВВП не можна застосовувати для армування нерозбірними арматурами. Якщо ви бачите букву «Т» – це свідчить про підвищену стійкості до високої температури або великий вологості, виключаючи пряму сонячну радіацію.

Постійне вдосконалення кабельної продукції та пристосування її до сучасних умов призвело до появи нового виду ШВВП з маркуванням нг-LS. Це негорючий провід з мінімальним рівнем диму і газів під час загоряння. Він широко застосовується завдяки своїй еластичності, невеликій ціні, простоті монтажу і експлуатації.

Використовувати даний вид кабельної продукції рекомендується в діапазоні температур від -25 до +70 градусів при номінальній напрузі до 390 В і робочій частоті 50 Гц. Напрацювання ШВВП становить не менше 5 тисяч годин в безвідмовному режимі. Виробник гарантує стабільну експлуатацію проводу протягом 2 років, при цьому кабель зберігає свою первісну працездатність на період пошукові роботи не менше 6 років. Для забезпечення повної безпеки краще проводити одиночну прокладку.

При стаціонарному використанні ШВВП термін експлуатації становить не менше 10 років, без постійної фіксації – близько 6 років.

До основних переваг кабелю відносять високу гнучкість, широку сферу застосування. Він проходить спеціальні випробування на натяг, а також досить стійкий до процесу горіння. Варто пам’ятати, що кінцеве згинання може вплинути на початкові експлуатаційні характеристики.