Щоб зробити життя комфортним, кожному домовласникові потрібно організувати безперебійне опалення та гаряче водопостачання. Для цього встановлюються різні типи газових котлів. Одні моделі розроблені тільки для опалення, інші можуть підігрівати воду.

Різновиди газового обладнання та характеристики

На ринку доступні 1- та 2-контурні пристрої (детальніше можна прочитати в статті https://www.06239.com.ua/list/293899). Перші види підходять для організації обігріву в приватному будинку. Щоб отримати доступ до гарячої води, потрібно придбати бойлер.

Перевагою 2-контурних котлів є можливість опалювати приміщення і поставляти ГВС. Незважаючи на високу вартість покупка обходиться дешевше, ніж облаштування гарячого водопостачання з придбанням бойлера.

У обладнання є ряд недоліків:

 1. Ефективність знижується при збільшенні числа споживачів гарячого водопостачання. Якщо в будинку живе не більше 3 осіб, перебоїв в роботі системи не буде. В інших випадках виникне необхідність покупки бойлера або іншого пристрою, що нагріває воду.
 2. Інтенсивність напору залежить від розміщення джерела і споживача ресурсів.
 3. Експерти не рекомендують встановлювати крани на відстані більше 7 м від котла. Якщо упустити цей момент, доведеться довго чекати надходження рідини.

За способом монтажу котли бувають настінними та підлоговими. Перші користуються попитом через наступних переваг:

 • Простота установки.
 • Невеликі габарити.

Ключовим недоліком вважається невисокий відсоток ККД приладу. Тому навісні моделі затребувані для невеликих дач або квартир. При організації обігріву приміщень площею 150 кв.м і більше цей варіант не розглядається.

Оскільки до настінного обладнання пред’являється ряд вимог по вазі, його виробляють з легких матеріалів, які швидко зношуються і не витримують інтенсивність експлуатації.

Газовий котел володіє зносостійкістю і надійністю.

До негативних властивостей таких теплогенераторів відносять:

 1. Збільшена вага, що обумовлено застосуванням важких матеріалів, включаючи чавун або сталь.
 2. Великі габарити. Для монтажу потужного апарату потрібно багато місця, оскільки він комплектується різними вузлами (насоси, бойлери, крани).

Як влаштовані газові котли

Ключовими вузлами генераторів є теплообмінники та пальники. Перші використовуються для нагріву робочої речовини, а останні – відповідають за процес горіння.

Необхідність теплообмінників

Основне завдання елемента – прогрівання рідини, яка підвищує температуру повітря в приміщенні. Поверхня первинного приладу у вигляді змійовика захищається спеціальним покриттям. Потужність вузла залежить від його довжини і кількості ребер. Вторинні радіатори виробляються з нержавіючої сталі і забезпечують посилений теплообмін. Оскільки швидкість циркуляції води досягає максимальних значень, ймовірність відкладення солей виключається.

Продуктивність котла залежить від теплообмінника:

 • Сталеві – недорогі і стійкі до корозії деталі.
 • З нержавійки – встановлюються в настінних котлах.
 • Чавунні – застосовуються в підлогових агрегатах. Незважаючи на крихкість матеріал витримує великі навантаження.

Газові горілки

Пристрій використовується для подачі палива і оснащується форсунками.

Залежно від принципу роботи виділяють такі різновиди пальника:

 • Дифузійна. Змішує газ і повітря під час горіння.
 • Інжекційна. Збагачує паливо киснем до транспортування в камеру.
 • Атмосферна. Функціонує на зразок попереднього типу, але з меншою інтенсивністю насичення пального.
 • Регенеративна. Блакитне речовина розігрівається спеціальним пристосуванням.
 • З повним і неповним змішуванням. В якості палива використовується бутан.