За обідній стіл сідає вся сім’я, закипає чайник і апетитно пахне їжа, яка смажиться на сковорідці. Незважаючи на наявність сучасних витяжок, та іншої кухонної техніки, яка полегшує життя власниці кухні, ремонт тут виконується частіше, ніж в інших кімнатах квартири. Послідовний підхід до процесу ремонту, а також і ремонту кухні – це гарантія успіху.

Спершу, беремо ручку, блокнот, калькулятор і визначаємо масштаб робіт і їх вартість. Функціональність і комфорт – важливі складові пристрою життєвої зони на кухні. Так що, потрібно добре продумати розташування плити, мийки, обідньої і робочої зони. Тут у вас з’явиться шанс показати свій талант дизайнера! Обговоримо бюджет. Ремонт кухні – не самий дешевий процес, хоча зазвичай, найбільш важкі і дорогі види ремонтних робіт – це тільки вирівнювання стель і стін. Витратитися також доведеться на зміну труб і сантехніки.

Інструкція по ремонту кухні:

1. Почнемо з найбільш важкого і копіткого – заміни труб, вирівнювання стін і стелі. Якщо ви хочете викласти плиткою лише фартух робочої зони, необхідно звернути увагу на кінцеву обробку тих місць, які не будуть перебувати під плиткою і кухонним гарнітуром.
2. При вирівнюванні стін, не забудьте про електриці. Розводку потрібно влаштовувати таким чином, щоб розглянути потребу додаткового освітлення обідньої і робочої зони, наявність потрібної кількості розеток для великого числа побутової техніки (холодильник, плита, мікрохвильовка, блендер, посудомийка та інше).
3. Зробивши все попередні роботи, перейдемо до кінцевої обробки. Почнемо зі стелі. самостійний ремонт кухні – це і грамотно підібрані оздоблювальні матеріали. Кухня – приміщення з особливими кліматичними умовами, виходячи з цього, потрібен ретельний вибір матеріалів. Для кінцевої обробки стелі самим кращими вважаються водостійкі миються матеріали – панелі ПВХ або фарба на водоемульсійною основі.
4. Проводячи ремонт кухні, для фарбування стін вибирайте водостійкі водоемульсійні або акрилові фарби. Якщо збираєтеся використовувати шпалери, то необхідно, щоб вони були вологостійкі і миються. Пару років назад самим шиком була укладання плитки по всьому периметру стін, але сьогодні ця мода пішла на задній план. Плитку, зазвичай, використовують лише для оформлення фартуха над робочою зоною. Але і тут фантазія дизайнера не обмежена лише плиткою. Для кухонного фартуха найчастіше застосовують нетрадиційні матеріали – ламіновані панелі, скло, натуральні, а також штучні камені.
5. Наступний пункт в ремонті кухні – пол. Ламінат – не буде хорошим варіантом для кухні, так як будь-який, навіть найбільш стійкий до зовнішнього впливу, може постраждати від вологи. Найкращим будматеріалом для кухонного статі за традицією вважають плитку. Але якщо ви хочете укладати підлогу плиткою, не забудьте про монтаж теплих підлог. Економічним варіантом покриття підлоги на кухні вважається лінолеум.
6. Ну, а тепер, оздоблювальні роботи закінчені. Перейдемо до фінального пункту і самостійна заміна деталей кухні – вішаємо шафи, встановлюємо мийку, розставляємо меблі і підключаємо побутову техніку.

Віримо, що після цієї статті на питання про те, як зробити ремонт кухні самостійно, ви можете відповісти – в цьому немає нічого складного!